„Po fotbalové stránce jsme soupeře předčili,“ vyjádřil se trenér vítězů Pavel Regásek. Lze souhlasit. Pelhřimov kromě dvou gólů nastřelil ještě břevno.

Co ovšem nepříjemně překvapilo, byl styl fotbalu. Oba trenéři před zápasem slibovali útočně laděnou bitvu, ta se nekonala. „Asi jsme všichni čekali něco jiného. Ofenzivní smršť nepředvedl ani Pelhřimov, ale my jsme v tomhle ohledu byli ještě o level níž. Jsem z toho velmi zklamaný,“ svěřil se kouč Speřic Jiří Holenda.

Tři stovky diváků tak viděly hlavně množství osobních soubojů, modré vzpomínky budou mít po tělech několik dnů obě strany. „Na krajský přebor tam bylo nadstandardní nasazení obou stran. Zároveň tam byly zbytečně vyhrocené zákroky. Je nám jasné, že když vedeme soutěž, tak na nás všichni budou hrát agresivně. My ale nejsme tým, který by si to nechal líbit,“ hledal příčinu „kopané“ Pavel Regásek.

Klíčová pro vývoj zápasu byla 9. minuta. V ní od postranní čáry rozehrál trestný kop Naniaš a míč do sítě pohotově dopravil Kostroun. Pochvalu za tuto situaci pochopitelně zaslouží oba pelhřimovští hráči, kteří mají jinak v popisu práce především defenzívu, ale je z pohledu Speřic se jednalo o gól laciný. „Byla tam naše až neskutečná chyba. Stopeři vyhnali všechny na vápno, ale jeden hráč se nám tam zapomenul. Proto to nebyl ofsajd a hned čtyři soupeři byli připraveni zakončovat z malého vápna. Pelhřimovu jsme gólem hodně pomohli,“ zlobil se Holenda.

Jeho svěřenci se zvedli v poslední čtvrthodině první půle, Štěpánek donutil k reflexnímu zákroku Holického a po přestávce se po lehkém podražení Soukupa mohla kopat penalta.

Jenže rozhodčí Pojezný byl jiného názoru a přítrž snaze domácích udělal Vlček. Ten totálně přehnal důraz v souboji s vybíhajícím brankářem Holickým a uviděl červenou kartu. „Je to srdcař, který to chtěl zlomit v náš prospěch. Bohužel v tomto okamžiku to přehnal. Byla to klukovina. Nemá cenu mu nic říkat, ví to. Potrestal se sám,“ nedočkal se hříšník zastání svého trenéra.

Od těch chvil už zápas směřoval k vítězství Pelhřimova. Rejthar trefil břevno, pojistku tak přidal kanonýr posledních týdnů Mazač.