Spokojeností se pochopitelně netajil ani samotný střelec. Zabýval se ale především týmovým úspěchem. „Potřebovali jsme se po nepovedeném prvním zápase chytit jako tým. Jsem rád, že se nám to povedlo. Že jsem k tomu přispěl hattrickem, to už je jen plus,“ prohlásil.

Tomáš Mazáč je rychlostním typem hráče, většinu gólů dává po kolmých přihrávkách a akcích přes křídelní prostory. Proti Šebkovicím ale měl bohatou paletu zakončení. „Na první gól mi krásně za obranu přihrál Michal Naniaš. Druhý jsem dal bodlem z dálky, na poslední gól mi nahrál Pavel Benda. Zakončoval jsem podél brankáře,“ vzpomenul na to, jak se rodil hattrick.

Fotbalistům Radešínské Svratky (v modrých dresech) se v novém ročníku druhé nejvyšší krajské soutěže vůbec nedaří.
Přehled výsledků druhého kola amatérských fotbalových soutěží

Proč tedy v prvním kole seděl? Spekulovalo se o zranění, ale tahle informace pravdivá není. „Zranění za tím nebylo. Na hrot máme několik hráčů a my rozhodli pro jinou alternativu,“ podal vysvětlení trenér.

Mazáč, který v předešlé sezoně stihl jen za podzimní část devatenáct gólů nad takovým rozhodnutím nejásal. Na druhou stranu uražený nebyl. „Seděl jsem, důvod jsem nevěděl. Přijal jsem to jako fakt. Teď jsem snad trenérovi ukázal, že bych měl hrát,“ je přesvědčený, že odpověděl tím nejlepším možným způsobem.

Snad nastartoval sebe i tým k lepším výkonům. „Díváme se jen dopředu. To platilo po prohraném zápase v Nové Vsi a platí to i teď, když jsme získali tři body,“ myslí už na sobotní duel v Bedřichově.