NOVÝ RYCHNOV – KAMENICE NAD LIPOU 3:6

První poločas pro domácí, druhý pro hosty. Tak by se dalo nejlépe charakterizovat derby utkání, ve kterém byli oba ze soupeřů chvíli vepředu, chvíli vzadu.

Hosté šli rychle do vedení, ale krátce po čtvrthodině hry už se radovali z náskoku domácí. Po dalším vyrovnání Kamenice ukořistil zpět vedení pro Rychnov Tomáš Faltýnek.

Kamenickým vyšel vstup do druhé půle a podruhé srovnali krok. „Po poločasovém vedení jsme udělali hrubou chybu v obraně a dostali soupeře zpátky do zápasu,“ popsal klíčový moment duelu domácí kouč Martin Parkan.

Po vyrovnání na 3:3 už bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo. To hostující, které přidalo další tři góly a odvezlo si domů tři body. „Udělali jsme další některé drobné chyby v obraně, a to nás stálo body,“ mrzelo Parkan.

Jeho hostující kolega odmítl, že by v přestávce hráče musel kropit živou vodou. „Jen jsem po nich požadoval zodpovědnější výkon a hru směrem dozadu,“ usmíval se Josef Hadrava. „My jsme v první půli propadávali v obraně, byli jsme v ní nedůslední. Po vyrovnání jsme hru ovládli, zdálo se mi, že soupeř také odešel fyzicky. Potom už jsme utkání zaslouženě ovládli.“

Góly: 11. Novák, 17. a 43. T. Faltýnek – 3., 54. a 81. Filípek, 20. a 69. Houser, 64. T. Hadrava. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 3:4. Diváci: 71. Poločas: 3:2. N. Rychnov: Cirhan – Červenka, Florian, Březina (70. Brož), Kratochvíl, Šustr, Brtnický, Karpíšek, Novák, M. Faltýnek, T. Faltýnek. Kamenice n. L.: Votápek – Hadač (24. R. Pelc), Šuranský, Melzoch, T. Hadrava, Zahradník, Dejmek (79. D. Pelc), Míka (88. Zdeněk), J. Hadrava, Filípek, Houser (86. Joza).

H. BROD B – KOŠETICE 0:0

Na hřišti se odehrával technický fotbal, ale od vápna k vápnu. Domácí brankář v prvním poločase, kdy byli lepší hosté, lapil dvě tutovky. Domácí si žádné velké šance nevypracovali.

Po změně stran se domácí zlepšili a byli herně lepším celkem. Hosté si i přesto dokázali vytvořit šanci, ale opět narazili na Kandra. Domácí zahrozili v závěru z nákopů do vápna, ale hosté se dokázali ubránit. „V samotném závěru nám rozhodčí upřela penaltu, ale musím uznat, že remízu nakonec asi beru, byla zasloužená,“ podotkl brodský kouč František Souček.

Rozhodčí: Soukupová. ŽK: 0:3. Diváci: 80. H. Brod B: Kandr – Žáček (81. Horn), T. Král (62. P. Karlík), Janovský, Polívka, Chalupa (24. Látera), Pártl, Báča (46. Jirák), D. Henek (46. J. Peřina), Hloušek, Štědrý. Košetice: Jíša – Suk, L. Hanousek, Vejsada, Kadlec, Matouš, Bartoška, J. Hanousek (76. L. Kubů), P. Kubů (70. Zajíček), Štyx, Větrovský (83. Vlk).

HUMPOLEC B – SVĚTLÁ N. S. 1:4

V prvním poločase byla lepší Světlá, která lépe kombinovala a vytvořila si i dvoubrankový náskok. Domácí se nemohli dostat do hry. Po změně stran, kdy proběhlo prostřídání domácí začali hrát dotbal a byli i nebezpeční. A po rohovém kopu se dostali na dostřel. Pak ale neproměnili tři velké šance a tak trestali hosté. V posledních deseti minutách se dvakrát trefil Sladkovský. „V prvním poločase byla lepší světlá, ve druhém my. My jsme ale doplatili na neproměňování šancí,“ uvedl humpolecký vedoucí mužstva Imrich Brdečka.

Góly: 55. Fikar – 22. Čermák, 35. Vebr, 81. a 88. Sladkovský. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Humpolec B: Matějka – Fikar, Zástěra, Alt, Kříženecký (46. Žatečka), Podoba, Prokop, Prchal, Doležal (61. Eremka), Maršík, Paťha (46. Honzl). Světlá n. S.: Zelenka – Burda, Karel, Vebr, Krajanský, Martínek, Pohnětal, Pešek, Čermák, Muzikář, Sladkovský.