Žirovnici to momentálně v krajském přeboru nejde. Selhala už před týdnem v Chotěboři, sobotní výkon byl snad ještě horší. „Rozdělil bych to na dvě části. Co se týká hry směrem dopředu, tak to bylo ok. Bránění a i samotné přepínání směrem do defenzívy bylo špatné. Už se na tím musíme zamyslet, co se s námi děje. Nestalo se nám poprvé, že jsme vedli o dva góly a zápas nevyhráli. Vyrábíme fatální chyby,“ přiznává neradostné Miroslav Zeman.

Slavoj sice začal aktivně, ale jako první udeřil soupeř. Skóre už v 5. minutě otevřel Kostelecký, jeho akce odstartovala žirovnickým nedůrazem ve středu pole a následně pokračovala hodně laxním atakováním střílejícího kapitána Třebíče.

To byla facka, která měla domácí probudit. A dost dlouho to tak i vypadalo. Žirovnice získala v poli místy až drtivou převahu a rychle překlopila skóre ve svůj prospěch. Po kolotoči přihrávek srovnal tečovanou střelou Vodáček, druhý gól přidal po pěkné přihrávce Staňka T. Hřebecký. Po trestném kopu Dýnka přesně hlavičkoval Vodáček a bylo to 3:1.

Nic na tom neměnilo snížení Durdy, protože ve 27. minutě zkompletoval Vodáček hattrick. Za tohoto stavu trenér Třebíče Vladimír Hekerle stáhl ze hřiště stopera Renáta, který hořel doslova jako papír.

Po přestávce ale přišlo nečekané. Kdo si myslel, že předposlední tým tabulky sklopí oči a přijme roli obětního beránka, tak se mýlil.

Třebíč přidala na pohybu a především na důrazu. Kostelecký snížil na 4:3 a možná bylo škoda, že Cajz prakticky vzápětí posunul skóre do dvoubrankového rozdílu.

Žirovničtí se totiž chovali dál naivně a zápas spěl z jejich pohledu k hodně hořkému konci. Bez jakékoliv nadsázky se dá říci, že domácí soupeře na koně vysadili sami. Dva góly mu vyloženě darovali.

Maleta poprvé skóroval, když o míč přišel naprosto zbytečně Vodáček. Ten se dostal do souboje s protihráčem, kterého měl při přebírání balonu za zády. Chyba jeho i spoluhráčů.

„Je to tak, souhlas. Vůbec na hřišti nemluvíme. Neumíme si pomoci, chováme se neskutečně naivně,“ přiznal trenér Zeman.

Za stavu 5:4 už to byla z pohledu fotbalistů v bílých dresech jen panika. I proto přišla další chyba. Vaš se nedohodl s brankářem Trepkou, míče se zmocnil Maleta a do prázdné branky vyrovnal na 5:5. A nemuselo zůstat jen u toho. „Už jsme to dohrávali ve velké křeči. Soupeř mohl rozhodnout, v posledních deseti minutách měl dvě velké šance,“ potvrdil Miroslav Zeman.

Tomu už trpělivost začíná pomalu docházet. A přestává používat slova o mladém týmu, se kterým pracuje. „Donekonečna se na to vymlouvat nemůžeme. Každý si teď musí sáhnout do svědomí. Chováme se naivně, jsme jako desetileté děti. Už z toho v týdnu budeme muset něco vyvodit,“ slibuje, že propadák nezůstane bez odezvy.