To Dukovany mají naopak na devětadevadesát procent jistotu, že se po roce vrátí do I. A třídy.

Trenér Rapotic Tomáš Brabenec před třaskavým derby avizoval, že jeho tým na remízu hrát nemůže. „Poslední krok bývá nejtěžší. Ulevilo se nám a můžeme jet na poslední zápas bez nervů,“ uvedl po remíze 3:3.

Více než dvě stovky diváků viděly otevřený fotbal, ve kterém po většinu času byli o krok napřed domácí. Skóre Otevřel ve 32. minutě Durajka, který byl opět klíčovým hráčem svého týmu. „Měli jsme ještě další dvě tři šance, ale bohužel jsme je neproměnili,“ litoval Brabenec.

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) remizovali se Žďárem nad Sázavou 2:2.
Sedm zápasů čekají na výhru. Fotbalisté Ždírce hladce padli v Lanžhotě

Jenže hosté, kteří první utkání v sezoně doma ovládli 3:0, se nehodlali vzdát. „Góly padaly v rychlém sledu. Dukovany se dokázaly po penaltě rychle dostat zpět do zápasu, ale i my jsme získali dvakrát brzy vedení na svou stranu,“ uvedl klíčový faktor zápasu Brabenec.

Do šaten šli s lepší náladou po dvou trefách Durajky Rapotičtí, jenže už po sedmi minutách druhé půle vyrovnal Slavík na 2:2.

Radost vydržela týmu od jaderné elektrárny jen několik desítek sekund, přesto i potřetí dokázali vyrovnat a připravit divákům pořádné drama. Defenziva Rapotic si tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Kylara a remíze 3:3 oddychla.

To hosté mohli litovat závěru. „Byli jsme blízko k výhře, která by nám udržela naději,“ znělo smutně dukovanským táborem.

Fotbalisté Humpolce (ve světlemodrém) porazili Speřice
Osm stovek diváků. Fotbalisté Humpolce jasně přehráli Speřice

„Dukovany měly několik závarů, do našeho vápna lítaly balony hodně nebezpečně. Byl to otevřený zápas, klidně mohl skončit 5:5 nebo 6:6,“ dodal Brabenec.

Hosté mají už jen teoretickou šanci na záchranu. Divizní Bystřice (skóre -36 -pozn. red) by musela porazit výrazněji v derby Žďár a spoléhat na porážku HFK Olomouc (skóre -33 – pozn. red.) v divizi E v derby s Novými Sady.