Elitní krajská fotbalová soutěž na Vysočině se odebrala k zimnímu spánku po prvním listopadovém víkendu. Deník se podrobně podíval na to, jak si v průběhu podzimu vedly jednotlivé kluby.

SK HUHTAMAKI OKŘÍŠKY
Už loňská sezona naznačila, že se v městysi na Třebíčsku podařilo dát dohromady více než solidní mančaft. A ačkoliv to po úvodních čtyřech kolech nevypadalo, další průběh první poloviny ročníku to jen potvrdil.

Podzimní lídr však své cíle nijak nemění. „Naše umístění je odměnou pro hráče za jejich práci. Nějaké vyhlašování postupových ambicí od nás však neuslyšíte,“ usmíval se kouč SK Huhtamaki Vladimír Hekerle.

FŠ TŘEBÍČ
Doslova střelecké dostihy na podzim předváděl nadupaný nováček. Jenže až příliš ztrácel na domácí půdě. Tým Fotbalové školy má nezpochybnitelné kvality, jenže ne pokaždé platí, že uspěje ten nejlepší.

I pro jaro však bude Foška hlavním aspirantem postupu do divize. „Přesvědčili jsme se, že v přeboru nesmíme podcenit žádný zápas,“ všiml si trenér FŠ Tomáš franěk.

FC CHOTĚBOŘ
Druhý velký favorit prožil mizernou střední pasáž podzimu, kdy poztrácel řadu bodů. Opřít se však mohl o nejlepší defenzivu soutěže.

Závěrečná výhra na půdě FŠ Třebíč naznačila, že Chotěboř bude míchat postupovými kartami. „Hlavně při domácích zápasech jsme často byli až příliš svázaní očekáváními, které jsme si na sebe loni ušili,“ pozoroval trenér Martin Jakeš.

TJ SLOVAN KAMENICE N. L.
Ač v tabulce s minimální ztrátou čtvrtí, dali by se fotbalisté Kamenice označit za pomyslné druhé vítěze podzimní části. Kvůli rekonstrukci svého hřiště totiž hráli doma jen třikrát!

Rovná desítka domácích duelů ve druhé polovině sezony staví loňského nováčka do role hlavního vyzyvatele největších aspirantů postupu.

FC RAPOTICE
Nejpříjemnější překvapení podzimu. Do sezony vstoupil celek z Třebíčska senzační výhrou 5:2 v Nové Vsi, která ho nakopla do dalších dvanácti kol.

Letní příchod velezkušeného záložníka Ošmery se stoprocentně vyplatil. „Díky němu ožil ve středu pole také špílmachr Durajka,“ uvědomoval si kormidelník Tomáš Brabenec.

TJ SAPELI POLNÁ
Tradičně nesmírně silní doma, kde byli na podzim nejlepším mužstvem mezi všemi účastníky přeboru. Hřiště menších rozměrů ve Stáji bylo i v uplynulém půlroce velkou výhodou Sapeli.

Na půdě soupeřů už to bylo přece jen slabší, přesto klub z Jihlavska v klidu potvrdil příslušnost k horní polovině elitní krajské fotbalové soutěže.

TJ SLAVOJ PACOV
Skvělý vstup zažili fotbalisté Pacova po devítiletém čekání na návrat do krajského přeboru. Také po dvou úvodních vysokých výhrách se jim dařilo pravidelně bodovat, takže uzavírají horní polovinu tabulky.

Pokud tým nepostihne lapálie v podobě zranění opor, neměl by mít nováček na jaře starosti se záchranou mezi krajskou elitou.

SFK NOVÉ MĚSTO B
Divizní áčko v létě kádr doplnilo o řadu šikovných mladíčků, kteří se chodili ve velkém rozehrávat za rezervní mančaft. A vyplatilo se.

Svěřenci kouče Františka Němečka se sice nevyhnuli některým výkyvům, ale hlavně derby s Novou Vsí, Bystřicí či béčkem Žďáru dokázali zvládnout bez ztráty jediného bodu.

FK KOVOFINIŠ LEDEČ N. S.
Jako na divokých vlnách si na podzim museli připadat v Ledči. Z úvodních dvou kol čtyři body, následně kvartet porážek, které vystřídala pětizápasová šňůra bez prohry.

O záchranu se ale bude muset celek z Havlíčkobrodska poprat. „V letošním ročníku je složité cokoliv předjímat. Každý tu může porazit každého,“ přemítal jeho trenér Martin Turek.

FC SLAVOJ ŽIROVNICE
Výprask 0:10 v Třebíči stál v polovině října místo trenéra Slavoje Romana Hřiba. Toho nahradil zkušený Jiří Vodáček, který za tři poslední kola bodový zisk skoro zdvojnásobil.

Na jaře už by však tým měl vést nový kouč. „Je jedno, zda bude odsud či odjinud. Hlavní je, aby s týmem chtěl pracovat,“ tvrdil Vodáček.

FC ŽĎAS ŽĎÁR B
Jen devět utkání trvalo působení trenéra Miloslava Myslivce u týmu třetího letošního nováčka přeboru. Po debaklu v Rapoticích na začátku října podzim na lavičce dokončil František Martaus.

Mladý kádr potvrdil klasiku juniorek. Nečekané bodové importy z půdy favoritů střídaly domácí nezdary proti papírově stejným či dokonce horším mančaftům.

TJ NOVÁ VES
Velké zklamání. Po řadě sezon, kdy proháněli největší favority, hrají fotbalisté Nové Vsi jen o záchranu. Hlavně bilance venkovních zápasů vyznívá skutečně tristně.

Navíc tým zřejmě přijde také o trenéra. „Nejspíše skončím. Byly týdny, kdy jsme prakticky netrénovali, na zápasy venku jsme horko těžko dávali dohromady jedenáct hráčů. To je špatně,“ mračil se Petr Nedvěd.

SK BYSTŘICE N. P.
Po sestupu z divize a velkém omlazení kádru Bystřice doplácí na nezkušenost. Herně to přitom nebylo zlé, jenže koncovka byla velkou slabinou tohoto mužstva.

Sezonu začal trenér Oldřich Veselý, po jehož rezignaci se týmu ujal Pavel Blaha. Pro jaro klub kouče shání. „Není ale jednoduché na této úrovni někoho sehnat,“ sdělil Blaha.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ B
Velké problémy áčka v divizi se nemohly nepodepsat také na výsledcích rezervy. Béčko Velkého Meziříčí, jako jediné v soutěži, dosud nedokázalo ani jednou zvítězit.

Na nesestupové pozice ztrácí ovečky lodivoda Libora Švece už osm bodů, záchranářské práce tak nebudou vůbec jednoduché. Vše se opět bude odvíjet od situace v prvním týmu.


Načítám tabulku ...