To zkušenější lodivod Třebíče pouští emoce ven opatrněji. „Musíme se na zápas připravit tak, abychom ho zvládli. Odvést poctivou práci,“ nechal se slyšet.

Na popíchnutí, zda to pro něj opravdu bude zápas jako každý jiný, už ale reagoval. „To víte, že ne. Pro nás oba je to hodně prestižní duel,“ přiznal.

Program 6. kola KP Vysočiny

SOBOTA: Okříšky – Chotěboř, Žirovnice – Šebkovice, Bedřichov – Speřice, Náměšť n. O.-Vícenice – HFK Třebíč (vše v 16.00). NEDĚLE: Velké Meziříčí B – Sapeli Polná (14.00), Nová Ves – Ledeč n. S., Pelhřimov – Přibyslav (obě v 16.00).

U Kylíšků se o fotbale mluví často. Oba trenéři se potkávají hlavně na chatě. „My se vlastně o ničem jiném ani nebavíme. Když už si začneme povídat na jiné téma, stejně zase skončíme u fotbalu,“ vysvětlil starší z dvojice.

Synovec to jen potvrzuje. „O fotbale se bavíme pořád. Obvykle se u toho pohádáme, ale v dobrém. Máme spolu dobrý vztah,“ ujistil.

Sobotní bitva Kylíšků je opakováním té loňské. I tehdy se hrálo na hřišti v Náměšti nad Oslavou. Z jednogólové výhry se radovala Třebíč. „Tehdy jsme si dali v úvodu vlastní gól. Pak jsme celý zbytek zápasu usilovali o vyrovnání,“ vzpomenul Petr Kylíšek mladší.

Jeho strýc by podobný scénář jistě bral. Třebíč ostatně vzhledem k výsledkům úvodních kol bude mírným favoritem. „Kdo má lepší tým? Asi my,“ zasmál se Petr Kylíšek starší, ale hned dodal: „Kdyby jsme dal podobnou otázku Petrovi, tak by určitě nesouhlasil.“


Načítám tabulku ...