Nejslavnější období klubu se datuje na počátek tohoto tisíciletí. Tehdy vydělal na sloučení dvou třebíčských rivalů – Slavie a BOPa. Přetlak kvalitních fotbalistů byl cítit, a tak novou adresu našli i v Opatově. „Pokud by tam dál byly dva celky, asi by Urban a spol. do Opatova nezamířili. Navíc šlo o kluky, kteří měli kvality pomalu na třetí ligu. Kdyby tehdy zůstali v Třebíči, hrála by se tam tenkrát MSFL mnohem dříve,“ soudí bývalý trenér spojeného klubu Miloslav Loucký.

V sezoně 2004-2005 byl v 1. A třídě – skupině B tým druhý za suverénními Okříškami. Noční můrou se stali svěřenci trenéra Michala Kusáka hlavně pro městské kluby. Telč a Kamenice nad Lipou si odvezly sedmičku, Jemnice pět gólů a Bedřichov čtyři. Na místním pažitu neuspěly ani Moravské Budějovice a Jaroměřice nad Rokytnou.

Vybojovaných 50 bodů ale stačilo na postup do krajského přeboru z druhé pozice. To už klub vystupoval pod jménem FK Borovina-Opatov. Hned v premiérové sezoně skončil třetí. Legendární se stala událost hned ze druhého kola 20. srpna 2005, když světelští fotbalisté po příjezdu prohlásili: „To je díra. Tak odsud si musíme něco odvézt.“

A skutečně odvezli, pro ně nečekaný debakl 8:0. To byla nejvyšší výhra spojeného klubu v krajském přeboru. Ostatně, tehdy si odsud tři body odvezl pouze ambiciózní Humpolec a do divize postupující Hartvíkovice. S nepořízenou odjely v současnosti divizní kluby jako Havlíčkův Brod, Bystřice nad Pernštejnem či Velká Bíteš.

Potom přišlo ještě páté a sedmé místo. To už ale byla hracím místem třebíčská Borovina.

To, že by byl nějaký problém v přesunu klubu z Opatova do třebíčské Boroviny, si zkušený kouč nevšiml. „Nikdy jsem nic takového nepociťoval. Třeba vedoucí mužstva byl z Opatova a nepamatuji si, že by na toto téma cokoliv nadhodil. Mezi kluky tohle téma určitě také nerezonovalo, ničeho jsem si nevšiml,“ tvrdí Loucký.

A dodává: „Divácké zázemí nebylo příliš silné. Chodili na nás jen skalní Boroviňáci, diváků na domácích zápasech bývalo pomálu, to je fakt.“

V sezoně 2008-09 však už na mapě krajského přeboru klub nefiguroval. Dobrovolně šel o dvě patra níže, B skupinu 1. B třídy vyhrál se 62 body. Postup odmítl a v další sezoně skončil třetí. Pak následoval pád do okresních soutěží, od sezony 2011-12 byl ve třetí třídě. Přišla ještě jedna vzpruha, tým v sezoně 2016-17 vyhrál 3. třídu – skupinu B, hned však z okresního přeboru už jako Sokol Opatov znovu sestoupil.

Skromná je i přítomnost. Důkaz? Dvanácté místo se šesti body po deseti kolech.