Dočkají se fotbalisté FK Maraton Pelhřimov vytouženého návratu do divize, nebo ne? To je klíčová otázka před startem jednadvacátého ročníku krajského přeboru Vysočiny.

Největší aspirant na triumf v elitní krajské soutěži na Vysočině byl (nejen) letos již s předstihem znám. Nejprve Pelhřimovu postup dvakrát doslova „ukradl“ Covid-19, loni naopak nepodařený podzim, kdy ovšem mužstvo postihla vlna zranění.

Počtvrté už se tradiční fotbalová bašta chce radovat. „Naše cíle a ambice se od konce předešlého ročníku nikterak nezměnily. Soutěž chceme vyhrát a Pelhřimov posunout do vyšší soutěže,“ sdělil kouč FK Maraton Richard Zeman.

Velké protivníky vidí v duu klubů, které již loni čeřily vodu na špici tabulky. „Co jsem měl možnost zaznamenat, tak výrazně posilovalo Sapeli Polná, s těmi se musí rozhodně počítat. Samozřejmě pak také Nová Ves, která má hodně kvalitní mužstvo a v minulé sezoně skončila třetí jen kousek za námi,“ poznamenal.

Vyskočit však podle jeho slov může kdokoliv z dalších účastníků elitní krajské soutěže. „Třeba Okříšky, ale nebezpeční budou všichni tři letošní nováčci. My se ale musíme ohlížet především sami na sebe, půjdeme zápas od zápasu. Nikterak nepočítám s tím, že budeme nějakým suverénem, jakým třeba byly loni Speřice. Cíl však máme jasný, postoupit,“ zdůraznil Zeman.

Ačkoliv tým Sapeli Polná přivedl přes letní pauzu kvartet posil, předseda klubu zůstává nohama na zemi. „Opět si přejeme skončit do pátého místa, pokud z toho bude něco více, budeme jen rádi,“ prozradil Jiří Babínek, jenž trenérský můstek přenechal dvojici aktuálně zraněných, ovšem zkušených borců Ondřej Košík, Filip Dvořáček.

Většinově přijímaný názor na největšího favorita soutěže šéf Sapeli rozhodně nesdílí. „Osobně si myslím, že ještě lepší mančaft než Pelhřimov má Nová Ves. Přijdou mi mnohem kompaktnější, navíc do toho dávají větší srdíčko. Pelhřimov má dobré mužstvo, ale podává nevyrovnané výkony,“ dodal Babínek.

Nadcházející ročník přeboru oživí čtyři nové mančafty. Z divize po jedenácti letech vracející se polenský Slavoj, k němu pak hned tři postupující z 1. A třídy.

Kamenice nad Lipou myslí v první řadě na udržení nejvyšší krajské soutěže. „Žádné velké ambice nemáme, v přeboru se budeme nějakou dobu rozkoukávat,“ dodal k blížící se premiérové sezoně v krajském přeboru trenér Kamenice Josef Hadrava.

Podobná slova zaznívají také z Rapotic. „Víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Rozhodně ale nebudeme chtít hrát druhé housle. Skončil sice Radek Valsa, ale na jeho místo jsme angažovali Romana Durajku z Náměště. Další posily máme rozjednané, takže věřím, že nebudeme nějací outsideři,“ hlásil bojovně naladěný šéf klubu a zároveň gólman týmu Tomáš Laš.