Pacovu se navzdory několika neproměněným šancím vydařil vstup do zápasu. Skóre otevřel ve 22. minutě Radek Vítámvás. „K utkání jsme přistoupili laxně, úvodní gól jsme inkasovali po hrubce gólmana,“ vracel se k zápasu trenér hostujícího humpoleckého béčka Martin Zet.

Pacovský trenér Luděk Šlechta naopak brankáře svého týmu chválil. „Martin Nowák nás podržel, ale musíme zlepšit proměňování šancí,“ říkal trenér nováčka 1. A třídy. Zmíněný Martin Nowák, který přišel před sezonu z Černovic, byl jednou z letních posil v dresu Pacova. V sobotu proti Humpolci B se představil i zkušený středopolař Tomáš Jeřábek.

Fotbalisté Rapotic (v zeleném) zdolali v úvodním kole krajského přeboru juniorku Nového Města 2:1. Naopak Dukovany (v bílých dresech) doma podlehli Chotěboři 2:3.
Odlišný start: Dukovany zlomil druhý gól, Kamenice ukázala velkou ofenzivní sílu

Po přestávce se obraz hry změnil, iniciativy se chopili hosté, kteří také v 52. minutě Filipem Kubíčkem vyrovnali. „V této fázi utkání jsme byli lepší, z převahy jsme ale pouze vyrovnali,“ říkal Martin Zet.

„Vstup do druhého poločasu se nám nevydařil, začátek druhé půle připomínal naši hru v 1. B třídě, kdy jsme také po přestávce na dobrý první poločas neuměli navázat,“ připomínal Luděk Šlechta.

Trápení Pacova ukončil v 69. minutě Tomáš Faltýnek, který vrátil domácím vedení. O deset minut později musel předčasně do sprch po druhé žluté kartě hostující Jakub Paťha, Humpolec otevřel hru a domácí přidali v 85. minutě gólovou pojistku.

Takto se fotbalisté FC Žďas Žďár v neděli radovali poté, co Marek Šerý (zcela vlevo) vstřelil vítěznou branku zápasu úvodního divizního kola proti posílenému Startu Brno.
OBRAZEM: Skvělý rozjezd! Fotbalisté Žďáru si vyšlápli na favorita, hrdinou Šerý

Podruhé v utkání se trefil Tomáš Faltýnek. „Pacov vyhrál naprosto zaslouženě. My jsme jeli pro tři body, ale nehráli jsme dobře, budeme se muset zlepšit,“ uzavřel své pozápasové hodnocení trenér humpolecké rezervy Martin Zet. Humpolec B hostí ve druhém kole Mírovku.

O rezervách věděl i trenér Pacova Luděk Šlechta. „Výsledek nás samozřejmě potěšil, ale herně se musíme zlepšit,“ říkal. Ve druhém kole hraje Pacov na hřišti Lípy, s níž se v minulé sezoně potkával v 1. B třídě.