Kádr áčka Slovanu Kamenice nad Lipou se ve srovnání s předcházející sezonou nezměnil. „K žádným odchodům ani příchodům by nemělo dojít. Áčko už na jaře trénovalo společně s béčkem, definitivně jsme zařadili do přípravy čtyři mladé hráče, kteří přecházejí z dorostenecké kategorie mezi dospělé. Tito kluci s námi ale už trénovali na jaře a zkusili si i první soutěžní zápasy,“ poznamenal ke složení mužstva trenér Kamenice nad Lipou Josef Hadrava.

Zhruba dvě desítky fotbalistů by měli od 21. do 24. července absolvovat čtyřdenní soustředění v rakouském Haltstadtu. „Na soustředění odjíždíme hned po prvním přípravném utkání, které odehrajeme ve středu 20. července v Soběslavi,“ poukázal na program první fáze přípravného období čtyřiapadesátiletý Josef Hadrava. Soběslav hraje v divizní skupině A. V jednání je i přípravné utkání na rakouském soustředění.

Naopak v domácí pohárové soutěži se letos Kamenice nad Lipou nepředstaví.

EASI Cup 2022 v Pelhřimově ovládli fotbalisté anglického Minds United FC.
OBRAZEM. Pelhřimovský EASI Cup ovládli fotbalisté anglického Minds United FC

V posledním červencovém týdnu čekají kamenické fotbalisty další čtyři tréninky a v sobotu 30. července dvě utkání na letním turnaji v Černovicích. Nováček krajského přeboru zde změří síly s pořadatelem a s Novým Rychnovem, který hraje I. A třídu.

Pak už bude mužstvo ladit formu na první mistrovské utkání. „V krajském přeboru začínáme v sobotu 6. srpna, doma hrajeme s béčkem Velkého Meziříčí,“ upřesnil Josef Hadrava, jehož už v průběhu jara doplnil u áčka Pavel Kortan, který bude asistentem trenéra, kondičním trenérem i fyzioterapeutem. Vedoucím mužstva zůstal Marián Čuj. Pro lepší spolupráci s klubovým béčkem bude důležité i to, že se trenérem kamenické rezervy stal Milan Macháček.

Nováček myslí v první řadě na udržení nejvyšší krajské soutěže. „Žádné velké ambice nemáme, v přeboru se budeme nějakou dobu rozkoukávat. Známe Pelhřimov a Žirovnici, pohár jsme hráli s Novou Vsí, o většině nových soupeřů ale nic nevíme. Je nám jasné, že nás čekají těžcí soupeři,“ dodal k blížící se premiérové sezoně v krajském přeboru trenér Kamenice nad Lipou Josef Hadrava.