Úvodní jarní kolo fotbalového krajského přeboru Vysočiny jakoby chtělo potvrdit, že podzimní postavení celků na čele i spodku tabulky nebylo náhodné. Až na jedinou výjimku.

Jen stěží si mohli fotbalisté Pelhřimova přát ideálnější začátek druhé poloviny sezony. V první řadě jej lídr tabulky zahájil důležitým vítězstvím 2:0 nad třetím Sapeli Polná.

Kouč FK Maraton byl spokojený s hrou svých oveček, ale samozřejmě také i se ziskem tří bodů. „Myslím, že jsme byli lepší a soupeře nepustili do vyložených příležitostí. Zápas jsme zvládli za tři body, přesně takto jsme si start do jara představovali,“ pochvaloval si Richard Zeman.

Důležité body v sobotním dopoledním souboji se Starou Říší vybojovali divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech).
Fotbalisté Brodu konečně vyhráli. Jinak by bylo ve hře mé odvolání, tušil Adamec

Stejně jako vítězství jeho mančaftu jej musely potěšit také výsledky dalších celků z širší špičky tabulky. Fotbalisté druhého Slavoje Polná si totiž se čtvrtou Kamenicí body rozdělili. Třetí Sapeli padlo právě na stadionu prvního Pelhřimova a zakopla také pátá Nová Ves, která doma jen horko těžko urvala bod proti rezervě Velkého Meziříčí.

Náskok hlavního aspiranta postupu do divize tak narostl už na osm bodů. „Stále nás ale čeká ještě jedenáct zápasů. A hned v příštím kole těžký duel v Ledči, kde budeme muset podat lepší výkon,“ zůstal Zeman nohama na zemi. Přesto má jeho tým všechny trumfy v rukách.

Na opačném pólu tabulky se po odehrání 15. kola nic nezměnilo na tom, že závěrečné tři příčky patří klubům z Třebíčska v pořadí Rapotice, Dukovany a poslední Náměšť nad Oslavou-Vícenice.

Předposlední nováček z Dukovan ovšem jako jediný z tohoto trojlístku o víkendu dokázal výhodu domácího prostředí přetavit v bodový zisk.

Hodně mrzet možná bude na konci sezony fotbalisty Velkého Meziříčí (v červeném) sobotní ztráta dvou bodů z půdy Frýdlantu.
Obehraná písnička. Fotbalisté Velkého Meziříčí opět ztratili skoro vyhraný zápas

Nebezpečné Okříšky padly na půdě SFK 1:3. „Bylo to vyrovnané utkání, v němž jsme byli šťastnějším mužstvem. Všichni hráči ale makali na sto procent, takto se hraje o záchranu,“ pochvaloval si kouč Dukovan Josef Černý.

Především v úvodu zápasu nováčka podržel gólman Šebela. „V úvodní čtvrthodině zlikvidoval dvě velké příležitosti hostů. A hned chvíli poté jsme šli po standardce do vedení,“ popisoval.

Výkon soupeře ovšem lodivod předposledního celku tabulky přeboru hodně ocenil. „Okříšky mají velkou kvalitu na všech postech, jsou výborně organizovaní. My ale prokázali atributy, které jsou klíčové pro záchranu,“ zdůraznil.

Pro záchranářské boje je hned na úvod jara výhra pro fotbalisty Dukovan velkým povzbuzením. „Po zimní přípravě, která byla vcelku povedená, je to velký impuls do další práce. Kluci vidí, že když budou chtít a věřit, záchrana se nám může podařit,“ dodal Černý.

Fotbalisté Borů (na archivním snímku v bílém) v jarní premiéře jasně zvítězili na půdě béčka Bedřichova. Třemi góly se na výhře 7:2 podílel Miroslav Ochrana.
KANONÝR DENÍKU. Střelecké kopačky mi přes zimu zůstaly ve formě, těší Ochranu

Další dva podobně ohrožené kluby z Třebíčska vyšly bodově naprázdno, shodně před vlastními diváky. Rapotice i přes nadějný začátek podlehly Chotěboři 1:3

Poslední Náměšť pak dlouho sahala alespoň po bodu, ale po dvou brankách v závěru podlehla Ledči 0:2. „Po pauze jsme měli dvě velké příležitosti, ale nedali jsme. Ledeč pak dala gól ze standardky, který rozhodl,“ popisoval lodivod Náměště Luděk Hadraba.

Výkon svých svěřenců však ocenil. „Měli jsme velké problémy se sestavou kvůli marodce. Celý zápas tak odehrál šestnáctiletý Horký, další dva mladíčci pak šli do hry jako střídající. Věřím, že se dáme brzy do pořádku a o záchranu zabojujeme. Nic nevzdáváme,“ dodal Hadraba.


Načítám tabulku ...