Nedělní finálový zápas krajského poháru Vysočiny výrazně ovlivnilo úmorné vedro, které panovalo také na stadionu Velkého Meziříčí. Přesto viděla půldruhá stovka diváků hned osm branek a také zasloužený triumf fotbalistů Nové Vsi.

Ti měli od úvodních okamžiků mírnou převahu, kterou přetavil ve vedoucí branku přesnou střelou z hranice velkého vápna uzdravený záložník Jan Starý. Jenže za další čtyři minuty zaskočil Fuksu střelou z dálky Valsa – 1:1.

Favorita ovšem ani tento moment nikterak nerozhodil a ještě do konce prvního poločasu si vytvořil dvoubrankový náskok. Po půlhodině hry proměnil pokutový kop, nařízený za ruku jednoho z hráčů Rapotic, Vojtěch Komínek. V úplném závěru prvního dějství pak Žák bombou z dobrých třiceti metrů překvapil Laše – 3:1

Po změně stran se Rapotice snažily s utkáním něco udělat, ale rozdíl soutěže byl přece jen čím dál viditelnější. Především v úplném závěru zápasu měla Nová Ves jasnou převahu, kterou demonstrovala posledními dvěma góly, kdy rozebrala obranu soupeře do posledního šroubku.

Po vítězství 6:2 se tak fotbalisté Nové Vsi mohou těšit již z druhého triumfu v krajském poháru Vysočiny. Ten první přišel v roce 2015. Naopak Rapotice vyšly také ze své druhé finálové účasti naprázdno.

NOVÁ VES - RAPOTICE 6:2
Góly: 19. J. Starý, 31. V. Komínek (PK), 45.+1. a 81. Žák, 90. Šandera, 90.+1. V. Novotný – 23. a 86. Valsa. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:3. Diváci: 142. Poločas: 3:1. Nová Ves: Fuksa – J. Nečas, L. Komínek, Havlík, Forchtsam – V. Komínek (46. Ptáček), Žák, J. Starý (65. M. Novotný), Dacer (38. V. Novotný), Kuchta (46. Šandera) – O. Starý. Rapotice: T. Laš – Valsa, Palát, Kučera, Matoušek, Němec, Dobeš, Chatrný (68. Šmarda), M. Laš, Sobotka (78. Slaný), Jašek.