Vrchol víkendového 7. kola krajského přeboru Vysočiny přijde na řadu v neděli od 15.30. Okresní derby dvou aktuálně nejlepších celků soutěže se odehraje na stadionu Pacova.

Domácí nováček se mezi krajskou elitou zatím překonává. Z dosavadních pěti utkání tři vyhrál a v dalších dvou remizoval. „Daří se nám, jsme v dobrém rozpoložení, do nedělního zápasu proto půjdeme s úplně čistou hlavou,“ usmíval se kouč Slavoje Marek Císař.

Jeho ovečky mají s Kamenicí cennou zkušenost z letní přípravy. „Osobně nemám rád, když se v přípravě hraje s týmem, s nímž se pak potkáme v soutěži. Zápas ale byl dlouho dopředu domluvený,“ komentoval letní vysokou porážku 0:6.

Jaké si z ní vzal poučení? „Všichni jsme dobře viděli, jakou má Kamenice kvalitu. Útočník Dvořák nám dal tři góly, dobře tedy víme, že mu nesmíme dát ani trošku volného prostoru,“ připomněl lodivod Pacova.

Ze čtyř letošních utkání před svými vlastními diváky vytěžili fotbalisté Pelhřimova (v černém) pouze tři body za vítězství 3:0 proti Žďáru nad Sázavou.
Další domácí ztráta. Fotbalisté Pelhřimova se v divizi stále tak trošku hledají

Vzhledem k tomu, že obě města od sebe dělí pouze zhruba půlhodinka cesty, dá se očekávat solidní návštěva. „Jsme kompletní, zápas si chceme užít a odcházet na jeho konci s dobrým pocitem. Je to okresní derby, atmosféra by tak měla být dobrá,“ věřil Císař.

Fotbalisté Kamenice už loni, kdy coby nováček přeboru skončili třetí, naznačili, že mají velký potenciál. A letos ve výborných výkonech dál pokračují.

V neděli je ovšem čeká velice náročný úkol. „Očekávám těžký zápas. My se budeme snažit prosadit naší hrou. Nebudeme na nic čekat, pokusíme se soupeře přetlačit a vnutit mu náš styl hry. Jinak cíl pro zápas je pokaždé stejný, to znamená vítězství,“ neskrýval trenér Kamenice Zbyněk Jaroš.

Na konto Pacova dodal. „Čeká nás těžký soupeř. Mají fazónu, ještě neprohráli. Je to nováček, proto z nich čiší takový ten tradiční nováčkovský elán.“

Svěřenci trenéra Vladimíra Hekerleho (na snímku), fotbalisté Okříšek, v tomto ročníku hodně gólů dávají, ale také dostávají.
Fotbalisté Okříšek letos diváky v krajském přeboru baví střeleckými koncerty

Už v sobotu ale zahájí sedmé kolo elitní krajské fotbalové soutěže dva odpolední zápasy. Rezervu Vrchoviny čeká po vítězném derby v Nové Vsi další zajímavý duel, když doma vyzve Bystřici.

Trápící se Nová Ves pak zavítá na hřiště favorizované Chotěboře. „Pokud chceme uspět, musíme hrát zodpovědně v defenzivě a přidat k tomu nadstavbu v podobě nějakého vstřeleného gólu. Hrát se dá s každým, ale rozhodně platí, že Chotěboř je favoritem na postup,“ ocenil kvality soupeře lodivod Nové Vsi Petr Nedvěd.

Před týdnem ovšem Chotěboř trochu nečekaně padla v Okříškách. Ty nyní čekají dva venkovní zápasy proti nejhorším celkům soutěže. Nejprve proti béčku Velkého Meziříčí, poté v Žirovnici. „Nehodláme nic podcenit, chceme být stoprocentně připravení. Letos může v přeboru každý porazit každého, čekají nás dva těžké zápasy,“ uvědomoval si kouč Okříšek Vladimír Hekerle.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 7. KOLO
SOBOTA: Chotěboř – Nová Ves, Nové Město B – Bystřice nad Pernštejnem (oba 15.30).
NEDĚLE: Velké Meziříčí B – Okříšky (14.00), Žďár B – Sapeli Polná, Pacov – Kamenice nad Lipou, Rapotice – Žirovnice, FŠ Třebíč – Ledeč nad Sázavou (vše 15.30).


Načítám tabulku ...