„Budeme pokračovat ve stejném složení, jako jsme skončili podzim,“ vyřkl to nejpodstatnější trenér lídra tabulky krajského přeboru Pavel Regásek.

Zpráva je to dvojaká. Pozitivní na ní je, že jsou odchody nulové. Po úspěšném podzimu se to jako samozřejmost nejevilo, o nabídkách pro některé opory se přinejmenším diskutovalo. Nakonec zůstává i pro kluby z vyšších soutěží nejzajímavější hráč, autor devatenácti gólů Tomáš Mazáč.

„Žádná nabídka pro něj nedorazila, proto se normálně zapojí do tréninku,“ je očividně potěšen Pavel Regásek.

Co už mu udělalo radost méně, že se nepovedlo tým doplnit. Pelhřimov sice na podzim působil poměrně kompaktně, ale přesto tu snaha přivést nové hráče byla.

„Měly jsme vytipované dva hráče. Bohužel jednání neskončila podle našich představ,“ přiznal trenér, velké zklamání to prý však není: „Spíš jsme se dívali směrem do budoucna, chtěli jsme být připraveni na variantu, kdyby někdo z týmu odešel. Hráče budeme dál sledovat, o jejich příchodech se chceme znovu bavit v létě,“ potvrdil přetrvávající zájem.

Jména sledovaných hráčů pochopitelně Regásek není ochotný zveřejnit, nicméně potvrdil, že Pelhřimov by rád zkvalitňoval ofenzívu. „Jeden oslovený byl ofenzivní záložník, druhý útočník,“ specifikoval.

Hráče především v úvodu zimní přípravy pochopitelně čeká obnova fyzického fondu. Tréninky to ale brutální nebudou. „Na kondici či silové složce děláme celoročně. Kluky žádná velká změna nečeká, jen té kondiční složky tam bude teď více,“ vysvětlil Regásek.

Pelhřimovští se budou připravovat výhradně v domácích podmínkách, hřiště jednou týdně vystřídají za areál Beachwellu. „Máme tam zajištěnu posilovnu a tabatu. Pro nás je to zpestření, aby tréninky nebyly jednotvárné,“ doplnil trenér.

První herní test tým absolvuje 8. února, kdy se představí v Kamenici nad Lipou.