Sokol Košetice odstartoval do sezóny parádně. V prvních třech kolech vyhrál, navíc ani jednou neinkasoval. Po porážce ve Štokách (0:1) ale klubu přibude na konto velmi pravděpodobně další porážka.

Tentokráte kontumační. „Měli jsme velkou marodku a nedostatek hráčů,“ řekl reportérovi Deníku trenér Košetic Jiří Musil.

V šestém kole 1. A třídy vyhráli fotbalisté Lípy (v zelenobílém) v Třešti 2:1 (2:1).
Souhrn 1. A třídy. Lípa loupila v Třešti, Luka rozhodla v nastavení z penalty

Košetice se snažily utkání ve Světlé nad Sázavou odložit, u soupeře ale neuspěly. „Kontaktovali jsme je ve čtvrtek, s přeložením zápasu však soupeř nesouhlasil,“ pokračoval Musil. „Na utkání jsme nechtěli jet s mladými dorostenci, kteří hrají okresní přebor, nebo s hráči béčka, které čekalo utkání v neděli. To by nemělo žádný smysl.“

Podle košetického trenéra se na týmu nyní neblaze projevila hráčská nouze v kádru. „Prakticky dva roky to hrajeme na nějakých třináct hráčů a nyní se to takhle sešlo,“ dodal Musil.

Žádná úplavice

Na webových stránkách FK Světlá nad Sázavou je sugestivně s pátečním datem rovnou napsáno: „Sobotní zápas s Košeticemi se nekoná. Kontumační výhra pro tým Světlé.“

K osudu utkání se ještě vrátíme. Nešlo ale soupeři vyhovět se žádostí o odložení? „Komunikovali sice především se sekretářem a trenérem, ale vše jsem samozřejmě sledoval,“ začíná vysvětlovat předseda FK Tomáš Bárta.

Zástupci Vysočiny při vyhlašování Cen Dr. Václava Jíry. Zleva předseda KFS Vysočina Radek Zima, Vratislav Kejda, František Hovorka, Václav Masopust a předseda FAČR Petr Fousek.
Ocenili jejich vztah k fotbalu. Ceny Dr. Václava Jíry přebralo i trio z Vysočiny

Podle něj byl důvod odmítnutí žádosti jednoduchý. „Volali nám ve čtvrtek, že mají hráče na dovolené a nedají na sobotu dostatek hráčů,“ pokračuje Bárta. „Sdělili jsme jim, že situaci chápeme, ale podle nás toto není důvod, abychom museli zápas dohrávat v týdnu, a aby si naopak naši kluci museli brát dovolenou či volno v práci. Toto byl jen jejich problém. Proto jsme jim odpověděli, že ať se nezlobí, ale není to žádná náhlá úplavice či něco podobného. Proto s odložením nesouhlasíme.“

V utkání 1. B třídy mezi Novým Rychnovem (v bílém) a Telčí se zrodila remíza 2:2.
Měli jsme vedení pojistit, uvědomoval si po první ztrátě v sezoně trenér Chalupa

Utkání se nakonec opravdu neodehrálo a o konečném rezultátu rozhodne krajský svaz. Ten již v pondělí na svém webu avizoval zahájení disciplinárního řízení s Košeticemi. „Očekávat se dá kontumace utkání ve prospěch Světlé nad Sázavou a pokuta pro Košetice,“ připustil pro Deník předseda DK a sekretář svazu Roman Šoukal.

V případě kontumace by se Světlá posunula s devíti body na šesté místo tabulky jen o skóre za páté – Košetice…