Famózní střelecké představení předvedl o uplynulém víkendu fotbalový útočník Jan Pavouk. Ten totiž o víkendu stihl třikrát skórovat za béčko i céčko FK Maraton Pelhřimov!

Pro dvaatřicetiletého forvarda to ovšem není nic neobvyklého. „Honza je typický zabiják, má čich na góly. Měl by na vyšší soutěž, ale přednost u něj vždy měla právničina, které se věnuje,“ usmíval se manažer FK Maraton Martin Moravec.

Pavouk nejprve v sobotu nasázel tři branky do sítě Hořepníku. Pomohl tak Pelhřimovu C v prvním kole 3. třídy k výhře 5:1. „V céčku se ode mě góly čekají. V týmu je ale spousta zkušených hráčů, kteří před léty hrávali ve vyšší soutěži, což mi pomáhá,“ popisoval Jan Pavouk.

O den později pak zaznamenal hattrick v krajské 1. B třídě v dresu pelhřimovského béčka při demolici Havlíčkovy Borové 10:1. „Za béčko jsem nastoupil výjimečně, hrál jsem za něj po dlouhé době,“ prozradil.

Jeho role zde ale byla jiná. „V béčku jde hlavně o to, abych se nezesměšnil a zaplnil prázdné místo v sestavě. Na góly jsou tady jiní,“ zasmál se kanonýr Pelhřimova.

Hned také dodal, co ho bude úspěšný víkend stát. „No v céčku jsou zvykem panáky. Takže já je poručím a na oplátku si něco vyslechnu od spoluhráčů,“ sdělil.

Nad tím, že mohl hrávat ve vyšší soutěži, prý nikdy moc nepřemýšlel. „Měl jsem jiné priority, fotbal mám jen jako zábavu,“ dodal Pavouk.

KANONÝR DENÍKU - 2. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Jan Marek (Tis, 1. B třída) - 5 branek
JIHLAVSKO: Zbyněk Tlačbaba (Jamné, 1. B třída) - 3 branky
PELHŘIMOVSKO: Jan Pavouk (Pelhřimov B, 1. B třída) - 3 branky
TŘEBÍČSKO: Ladislav Svoboda (Třebenice B, 4. třída) - 3 branky
ŽĎÁRSKO: Ladislav Kožený (Měřín C, 4. třída) - 4 branky