Navzdory výsledku 4:1 se tříbodový zisk do tabulky skupiny A I. A třídy nerodil snadno. Domácí fotbalisté v prvním poločase herně nezářili, jakoby na nich ležel stín bezbodových zápasů. „Ztráceli jsme míče, Světlá si vytvořila poměrně dost šancí. Nás podržel brankář Michut,“ chválil strážce branky trenér Imrich Brdečka. A důvod k tomu rozhodně měl. Michut v prvním poločase zneškodnil minimálně tři gólové šance soupeře.

I proto mohl jít nováček do vedení. „Po nákopu Dominik Maršík přesprintoval obránce a následně zakončoval už do prázdné,“ popsal akci trenér, ale jedním dechem musel dodat: „Světlá pak zaslouženě vyrovnala. Poločasové skóre pro nás bylo lichotivé, dobře jsme nehráli.“

Co se dělo v kabině juniorky, těžko říci. Na hřiště ale přišlo úplně jiné mužstvo. Světlá sice za stavu 1:1 ještě nastřelila břevno, ale to už byla její labutí píseň. Jinak k radosti většiny diváků na tribuně hrála druhé housle. „Přestavěli sestavu a hra se výrazně zlepšila. Pomohla nám chyba obrany hostů, dva naši hráči šli sami na brankáře a Alt upravil na 2:1. Od tohoto okamžiku jsme byli prakticky pány na hřišti,“ těšilo Brdečku. Rozhodně to nebyl jen jeho dojem. Světlá úplně vypadla z role, domácí zpřesnili kombinaci i pohyb. Zaslouženě přidali další góly, které převedly výsledek do jednoznačné podoby. Hlavou se trefil Beránek, podruhé v zápase se prosadil rychlonohý Alt.

Humpolec tak poskočil do středu tabulky. „Kádr má na to, aby hrál o šesté, sedmé místo. Jsem rád, že jsme se k tomu přiblížili,“ těší trenéra.