I když konečné skóre hovoří poměrně jednoznačnou řečí, minimálně v prvním poločase domácí nedominovali. V poli sice měli převahu, při vytváření šancí ale působili hodně nervózně, chvílemi až bezradně. „Přiklonil bych se k nervozitě. Dvakrát jsme vysoko prohráli a máme hodně mladý tým. Bylo jasné, že to na nás musí zanechat stopy,“ měl Zeman pochopení pro pomalejší rozjezd svého týmu.

Přibyslav přesto hrát otevřenou partii odmítla. Bránila v hluboko zataženém bloku, i do brejkových protiakcí se pouštěla spíše jen sporadicky. Proto domácí dostali čas na to, aby se uklidnili, na hřišti zorientovali a nalezli ten správný recept. Tím byly akce po křídlech s následnými prudkými centry před branku.

Poprvé to mohlo klapnout už ve 32. minutě, jenže Knotek z pár kroků hlavičkoval trestuhodně vedle. O čtyři minuty později zakončoval levačkou Hřebecký, ale slabou střelu hravě kryl Pazderka. Přesto to signalizovalo, že z křídelních prostor je Přibyslav zranitelná a Žirovnice správně v této taktice pokračovala.

Trpělivost se jí vyplatila, brzy se dočkala. Ve 39. minutě už přesně zakončil hlavičkující Svoboda a krátce před poločasem přišla nejhezčí akce zápasu. Dýnek s Vodáčkem u hodin roztočili kolotoč, druhý jmenovaný poslal podél brankové čáry nabídku v podobě stříleného centru po zemi. Knotek míč chytře pustil na Svobodu a ten byl v krátké době podruhé hrdinou okamžiku. „Povedlo se nám přečíst soupeře. Může nás mrzet, že jsme ten gól jsme nedali dříve. Byly tam akce, které po něm volaly,“ přiznal trenér Slavoje, že bez branek se na jeho gusto hrálo až příliš dlouho.

Za stavu 2:0 se po přestávce čekala větší útočná odvaha od hostů. Ti ale na své taktice nic nezměnili, dál čekali na chyby domácích. A dočkali se. Krčál po jedné z nich v 68. minutě vstřelil kontaktní gól. „Přibyslav nás měla přečtené. Věděla, že osm z deseti gólů v prvních dvou jarních zápasech jsme inkasovali po hrubých chybách. Dalo se čekat, že v novém rozestavení chyby přijdou a bohužel přišly. Za jednu jsme zaplatili,“ přiznal Zeman.

Mrzet ho to ale nemuselo. Už za pět minut si centr za vlastní záda tečoval Vodáčkem atakovaný brankář Pazdera. „To byl rozhodující moment. Do té chvíle nás Přibyslav trápila, pak jsme získali kontrolu nad zápasem,“ povšiml si trenér Slavoje.

Žirovnice následně dokráčela za pohodovým vítězstvím. Po krásné přihrávce Rozporky zakončil nekompromisní bombou k tyči Vodáček a v samém závěru si gól z penalty připsal gólman Švec. Toho k exekuci hlasitě vyzývali spoluhráči i trenér. „Bylo potřeba něco dát do kasy. Předešlé zápasy jí moc nenaplnily,“ smál se dobře naladěný Miroslav Zeman.