Jeho rychnovský protějšek Dušan Chalupa mu musel dát za pravdu. „Vůbec jsme se nepřizpůsobily podmínkám, za kterých se utkání hrálo. Nevyrovnali jsme se s mokrým terénem, domácí byli bojovnější,“ uvedl.

Jako první do černého přesto mířili hosté. Nový Rychnov dostal do vedení v devatenácté minutě Tomáš Faltýnek. Jenže prakticky hned po rozehrání ve středovém kruhu se měnilo skóre znovu. Přízemní střelou k tyči srovnala posila Košetic z Pelhřimova Mazanec.

Jaroslav Chalupský kandiduje do Senátu za stranu Svobodní.
Senátní volby: vyrovnaný souboj na Pelhřimovsku ovládl Jaroslav Chalupský

Deset minut před přestávkou hosté přišli o vyloučeného Šmída. První žlutou kartu dostal za kritiku rozhodčího, druhou rovněž. Tentokrát už použil o poznání drsnější slova, alespoň tak to stojí v zápise o utkání. „Vynadal všem okolo, červená byla na místě,“ vyjádřil se Jiří Musil.

Kouč vyloučeného hráče souhlasil. „Byla to nedisciplinovanost. Nechal se hloupě vyloučit. Ovlivnilo to celé utkání,“ nerozpakoval se označit viníka prohry svého týmu. Košeticím stačily pouhé tři minuty, aby přesilovku využily. Z gólu se radoval Suk.

Po přestávce už Nový Rychnov usiloval o vyrovnání marně. „Měli jsme několik šancí, ale gól už jsme nedali. Domácí hráli chytře, musím uznat, že si vyhrát zasloužili,“ nechal se slyšet Dušan Chalupa. „Výhra nás těší, jak už jsem řekl, kluci příkladně bojovali. Z mého pohledu ne zrovna lehké utkání zvládli i rozhodčí,“ vyjádřil se Jiří Musil.