A solidní návštěva necelých tří stovek diváků se při něm rozhodně nenudila, k vidění totiž bylo hned deset branek. Především díky lepšímu nástupu do utkání lídr soutěže zvítězil 6:4.

„Rozhodly naše hrubé individuální chyby, kdy jsme soupeři pět gólů prakticky darovali,“ štvalo kapitána Nové Vsi Jaroslava Havlíka.

„Přitom úvodní čtvrthodinu zápasu jsme byli více na balonu a měli i první vyloženou příležitost v zápase. Jenže pak po našich chybách v rozehrávce a následných rychlých brejcích Pelhřimov během chvíle vedl 3:0,“ řekl Havlík.

Pár minut před půlí ale Žák snížil, v úplném závěru prvního dějství pak Ondřej Starý nastřelil břevno. To samé se po změně stran povedlo i Žákovi a tak lídr soutěže opět trestal.

„Ani to nás ale nepoložilo a dokázali jsme se dotáhnout na rozdíl jediné branky,“ přiblížil důležité okamžiky zápasu zkušený stoper.

Fotbalisté Humpolce (v pruhovaném). Ilustrační foto.
Do vedení se posunul Hořepník

Na případné vyrovnání pak měli hosté ještě dobrou čtvrthodinu, jenže neuplynuly ani dvě minuty od korekce na 3:4 a Pelhřimov byl opět na koni.

„Opět přišla naše hrubá chyba, po níž domácí z penalty zvýšili na 5:3. Pak už to od nás byla hra vabank, Pelhřimov přidal šestý gól a my už v poslední minutě jen korigovali,“ vysvětloval Jaroslav Havlík.

I přes poslední prohru ale mohou být v Nové Vsi s průběhem podzimní části letošní sezony poměrně spokojeni.

„Potřebujeme ještě doma naplno bodovat v posledním utkání proti Bedřichovu a bude to úspěšný podzim,“ potvrdil Havlík.

Fotbalisté béčka Speřic v zápase s Ústrašínem splnili roli favorita a získali body. Hosté ale rovným dílem přispěli k dobré kvalitě zápasu.
Zázrak v Obratani. Domácí smazali tříbrankové manko