Ti viděli přesvědčivý výkon favorita, který se po závěrečném hvizdu rozhodčího Niederleho radoval ze tří bodů. „Měli jsme utkání pod kontrolou a s přehledem vyhráli,“ těšilo vítěze.

Kamenice vstoupila do zápasu s odhodláním odčinit týden starou první domácí porážku v sezoně se Sapeli Polná 0:2. Klíčový krok k tomu udělala již ve 22. minutě, když se prosadil Dvořák.

Fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) prohráli s Polnou.
Bouchalky zažily šok. Tři body si odvezl nováček z Polné

Výsledkem 1:0 pak skončil i první poločas, což byl větší úspěch pro žirovnický Slavoj. „Kamenice měla spoustu šancí a zaslouženě vyhrála. Rozhodnout mohla už v první půli,“ uznal žirovnický kouč Ján Kubík.

Definitivní rozhodnutí pak přišlo v 62. minutě, když na 2:0 zvýšil Jůn. „Myslíme si, že gólu předcházel ofsajd hráče, který bránil našemu brankáři, ale v krajském přeboru se rozhodčím takové situace asi těžko posuzují,“ zdržel se Kubík větší kritiky a dodal: „Tahle akce ale rozhodně utkání nerozhodla.“

Kamenice si udržela čtvrtou příčku v tabulce, Žirovnice po vydařeném vstupu do jarních odvet – výhra s Ledčí 1:0 a remíza 1:1 v Žirovnici – zůstává o skóre desátá.

Po druhé jarní remíze 1:1 opět ztratila body FŠ Třebíč. Na trávníku sestupem ohrožené Bystřice musela likvidovat vedení hostitele 1:0. Těsně před prvním odchodem do kabin proměnil pokutový kop velezkušený Prášil. V 58. minutě vyrovnal Zahrádka, ale o sedm minut později Adamec zahodil penaltu, a tak se skóre zápasu již nezměnilo.

Fotbalisté Jihlavy (ve žlutém) potřetí za sebou prohráli 1:2.
Také popáté na jaře bez úspěchu, Vysočina stále čeká na první vítězství

Podle očekávání třetí místo udržela Chotěboř, která si dojela pro tři body do Velkého Meziříčí.

Proti tamní rezervě skóroval už v 6. minutě Bouma, ale favorit nakonec výhru 3:1 urval až v posledních dvaceti minutách.