Zimní turnaj O pohár starosty města Kamenice nad Lipou dospěl k svému sedmému ročníku a úrovní se posune zase o něco výš.

Poprvé v historii bude na turnaji hrát účastník třetí nejvyšší tuzemské soutěže. ČFL bude mít v Kamenici nad Lipou zastoupení díky klubu FC Písek. Jihočeský fotbal bude mít na turnaji ještě jednoho zástupce. Obhájce pohárové trofeje Sokol Lom u Tábora přijede letos jako lídr divizní skupiny A.

Vysočinský fotbal budou reprezentovat lídr krajského přeboru FK Maraton Pelhřimov a pořádající Slovan Kamenice nad Lipou, který jako nováček krajského přeboru přezimuje na čtvrté příčce. „Poprvé budeme mít na turnaji mužstvo, které hraje třetí nejvyšší fotbalovou soutěž! Nechci snižovat úroveň účastníků minulých ročníků, od začátku jsme sázeli na kvalitní mužstva. Někdo z divize patřil na turnaj tradičně, ale letos jsme se posunuli zase o kousek dál,“ poznamenal ředitel turnaje a předseda kamenického Slovanu Tomáš Tesař.

Krajské fotbalové soutěže na Vysočině by v případě navrhovaných změn komisí pro regionální fotbal zaznamenaly velké změny.
Změny ve fotbalových soutěžích? Zeman by šel ještě dál a posílil ty regionální

Poprvé nebude na turnaji zastoupena I. A třídy. Stane se díky loňskému postupu pořadatelského klubu do krajského přeboru. „Naše áčko bylo na turnaji v minulých letech jediným klubem z I. A třídy,“ připomněl Tomáš Tesař.

Sobotní turnaj na moderní kamenické umělé trávě začne v pravé poledne, v prvním semifinále se proti sobě postaví domácí Kamenice nad Lipou a obhájce prvenství Lom u Tábora. Druhé semifinále, která se stejně jako duel o třetí místo budou hrát na 2 x 30 minut, obstarají Písek a Pelhřimov, začátek bude ve 13.15.

O třetí místo se pak poražení semifinalisté utkají od tři čtvrtě na tři, finále na 2 x 40 minut začne v 16 hodin. Vyhlášení výsledků se pak uskuteční v kulturním domě v nedaleké Lhotě-Vlasenici.

Jiří Rauš s akreditační kartou legendárního trenéra Ivana Hlinky pro olympijské hry v Naganu. Ta možná jednou skončí v Síni slávy českého hokeje.
Ivan Hlinka zůstává nesmrtelný. Zlaté Nagano vydává i po čtvrtstoletí poklady

Na rozdíl od předešlých ročníků turnaje by mělo být v sobotu celkem příjemné, takřka předjarní počasí. Přestože se má oproti minulým dnům ochladit, měla by teplota zůstat kolem pěti nad nulou a mohou se objevit pouze slabší přeháňky.

„Snad předpověď neodradí ani případné diváky, připravíme tribunu pro sedmdesát návštěvníků. Situace, kdy jsem ráno sháněl traktor na prohrnování a odklízení sněhu letos nehrozí,“ poukázal na obvyklou obavu pořadatelů zimních fotbalových turnajů Tomáš Tesař.