Na konci prosince loňského roku proběhlo licenční řízení pro mládež. A v tomto řízení byl úspěšný také fotbalový oddíl ze Žďáru nad Sázavou. Tomu se totiž podařilo druhý rok po sobě obhájit statut krajského Sportovního střediska mládeže (SpSM).

Mládež FC Žďas Žďár nad Sázavou získala od Fotbalová asociace České republiky licenci krajského SpSM poprvé v minulém roce. A nebylo to nic jednoduchého.

Byť v sobotu nastoupila k přípravnému utkání FC Vysočina (v modrém) v silně kombinované sestavě, přece jen se výhra Velkého Meziříčí (v červeném) 2:1 nečekala.
Trenéři FC Vysočina hodně testovali. Šimáčka jeho svěřenci příjemně překvapili

Pro letošní rok se klubu podařil stejný kousek. Jak prozradil předseda FC Žďas, skrývá se za tímto úspěchem spousta práce. „Nejen našich trenérů, ale také vedení klubu. Museli jsme totiž splnit velice přísné podmínky,“ prozradil Radim Chmelíček.

Licence SpSM se vztahuje na všechny mládežnické kategorie, přípravkami počínaje a dorostem konče. „Obhájení licence pro náš klub znamená potvrzení kvalitní práce s mládeží, ale rovněž signál toho, že jdeme správnou cestou,“ pochvaloval si předseda FC Žďas.

Ve funkci šéftrenéra střediska mládeže ve městě pod Santiniho Zelenou horou působí od května loňského roku Michal Kadlec.