Utkání záložních celků v Kamenici bylo rozhodnuto za čtvrt hodiny. To už domácí vedli jasně 3:0. „Určitě nám takový vstup do utkání moc pomohl,“ přitakává domácí kanonýr Radim Měkuta. „Navíc oni přijeli s pár dorostenci v sestavě a to bylo znát. Když jsme se dostali do vedení, už jsme si utkání v klidu hlídali.“

Sám kamenický ostrostřelec se do zápisu o utkání prosadil čtyřikrát. „Asi jsem se dobře vyspal,“ s úsměvem se vrací k utkání.

V tom případě je Měkutovi na místě gratulovat k dobrému spánku. Letos už zaznamenal sedmnáct branek a je čtvrtý v pořadí nejlepších snajprů soutěže: „Dá se říci, že letos se mi hodně daří. Rozhodně bych však ty góly nedával bez podpory všech kluků okolo mě. Minimálně by jich nebylo tolik.“

Fotbalisté Přibyslavic (ve žlutém) v minulém kole porazili jasně lídry z Nedvědice. Jak si povedou v sobotu v Rudíkově?
Jak zareagují na porážky Okříšky či Světlá? Podívejte se, kam na krajský fotbal

Čtvrtá příčka v pořadí kanonýrů je vlastně aktuálně pozicí třetí. Lídr Tomáš Sedláček nastupuje na jaře v jiné soutěži a další gól tak už nepřidá. Nepošilhává Měkuta po koruně nejlepšího střelce? „Upřímně, nebylo by to špatné. Pro mě je přesto nejdůležitější, abychom hráli pěkný fotbal a získávali body,“ nadřazuje tým nad své ambice osmadvacetiletý hráč.

S ním by se chtěl v dalším průběhu jara posunout do první poloviny pořadí. Na sedmou příčku ztrácí kamenické béčko jediný bod. „Naším cílem je pohybovat se v klidném středu tabulky. A samozřejmě, kdyby to šlo, i trošku výš,“ potvrzuje se smíchem Měchuta.

Tuto sobotu se o to určitě se spoluhráči pokusí. Nic jednoduchého je však na horké půdě nováčka z Habrů nečeká. „To bude těžké utkání, u nich se nám hraje špatně. Je ale jasné, že tam pojedeme získat tři body. Na nic jiného nemyslíme,“ uzavírá Radim Měchuta.