Právě ta by přitom měla patřit mezi smečku největších pronásledovatelů, která se pokusí hráčům klubu z města kuriozit znepříjemnit cestu za návratem do moravskoslezské divize. „Pelhřimov je sice favoritem celé soutěže, my ale chceme doma zvítězit,“ zdůraznil trenér Nové Vsi Václav Pohanka.

Ten by měl v neděli postrádat pouze dva dlouhodobě zraněné hráče. „Pokud se nikdo nezraní na předzápasovém tréninku, neměli bychom mít žádnou absenci. Základní sestavu oproti pohárové generálce proti A-třídnímu Moravci na několika místech určitě změním,“ dopředu avizoval kouč Nové Vsi.

Roli favorita soutěže svému nedělnímu protivníkovi přiznává. To ale neznamená, že by se v klubu z Novoměstska nechtěli proti Pelhřimovu vytáhnout. „Chceme hrát aktivně, rozhodně nehodláme bránit. Hrajeme doma a před našimi fanoušky chceme pokaždé zvítězit. Věřím, že přijde hodně diváků, kteří uvidí dobrý fotbal,“ naznačil.

K poslednímu vzájemnému souboji Pelhřimova a Nové Vsi došlo loni v říjnu. V atraktivním duelu celků ze špičky tabulky tehdy padlo deset branek, z výhry 6:4 se radoval Pelhřimov.

Také v právě začínajícím ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy bude útočník Tomáš Duba (v zeleném dresu) střílet branky za Nové Město na Moravě.
Nyní už se opět soustředím jen na Vrchovinu, potvrdil Duba

V jeho dresu tehdy řádil nejlepší střelec soutěže Tomáš Mazáč, autor hattricku. Dají si na něj obránci Nové Vsi v neděli větší pozor? „To určitě ano, ale žádnou osobku na něj nechystáme. O jeho kvalitách dobře víme, kluci nic nepodcení,“ doufal Pohanka.

Nebýt covidu-19, zřejmě už by byli v divizi. To už je ale pryč, nyní jsou v Pelhřimově pečlivě připraveni na nový soutěžní ročník. „Byl by alibismus říci, že chceme hrát do pátého místa. Chceme soutěž vyhrát a potvrdit postavení, které jsme měli před jarem,“ rozhodně potvrdil lodivod pelhřimovského klubu Pavel Regásek.

Ten současně ocenil kvality mužstva, na něž jeho svěřenci v neděli narazí. „Nová Ves, spolu se Speřicemi, Žirovnicí a Třebíčí, patří mezi týmy, které jsou fotbalově na výši,“ uznal trenér Pelhřimova a dále ještě na toto téma pokračoval. „Fotbalovou kvalitu mají, ale nikdo od nich nečeká, že soutěž vyhrají. To je jejich výhoda. Na rozdíl od nás totiž nejsou pod žádným tlakem.“

Nový ročník krajského přeboru odstartuje již v sobotu. V jediném utkání vyzvou fotbalisté Bedřichova rezervu Velkého Meziříčí. Z dalších nedělních zápasů poutají pozornost dvě okresní derby. Na stadionu Světlé nad Sázavou přivítají hráči Ledče soupeře z Chotěboře. Zaskočit třebíčské HFK na jeho hřišti se pak pokusí Okříšky.

Program 1. kola krajského přeboru
SOBOTA: Bedřichov – V. Meziříčí B (16.30).
NEDĚLE: Sapeli Polná – Šebkovice (10.30), Ledeč n. S. – Chotěboř (hř. Světlá n. S.), Náměšť-Vícenice – Žirovnice, HFK Třebíč – Okříšky, Nová Ves – Pelhřimov, Speřice – Přibyslav (všechno v 16.30).