Derniéru této sezony odehrál vítěz nedokončeného letošního ročníku krajského přeboru v sobotu na hřišti Havlíčkova Brodu. Kvůli rozmarům počasí se hrálo na umělé trávě. „V sobotu ráno jsme se domluvili s trenérem Brodu, jelikož jsme chtěli oba dva hrát, že utkání odehrajeme na umělé trávě. Myslím, že jsme neudělali chybu, když jsme se zápas rozhodli i přes nepřízeň počasí odehrát,“ uznal i po dvou dnech kouč Pelhřimova Pavel Regásek.

Ačkoliv jeho tým diviznímu soupeři podlehl 2:4, byl s výkonem svých oveček spokojený. „V naší hře se objevovaly věci, které jsme v ní chtěli vidět. Takto bych si to od nás představoval také na podzim. Byla to pro nás dobrá příprava s kvalitním soupeřem,“ lebedil si.

Se svými ovečkami se hned po utkání rozloučil a dal jim dvoutýdenní volno. „Byl to pro nás poslední zápas této sezony, nyní mají hráči dvanáct dní volna. Znovu se sejdeme na začátku července a zostra se pustíme do letní přípravy,“ potvrdil.

Příprava se, vzhledem k nestandardnímu průběhu jarní části, ponese v poněkud jiném duchu, oproti předešlým sezonám. „Specifikum letos určitě nějaké bude. Rozhodně nás čeká náročnější kondiční blok, to hned na začátku. Jinak pojedeme v podobném modu, jako poslední dva roky,“ přiznal.

Dohodnuté už jsou také přípravné zápasy. „Začneme soubojem s Kamenicí nad Lipou, poté nás čeká soustředění a zápas s účastníkem jihočeského krajského přeboru ze Sezimova Ústí. Na závěr pak porovnání s divizním Ždírcem nad Doubravou,“ nastínil.

Vzhledem k rekonstrukci obou travnatých ploch nyní fotbalisté Pelhřimova mohou trénovat pouze na domovské umělé trávě. Takto tomu přitom bude až do konce roku.

Klubu už se ale podařilo nalézt řešení. „Jsme domluveni s týmem Ústrašína, kde si na jeho přírodní trávě odbudeme část tréninků a také některé přípravné zápasy. Mistrovské zápasy bychom měli hrát v Kamenici nad Lipou, kde jsme se dohodli, že bychom tam mohli na podzim nalézt azyl,“ oddechl si.

Záležet ale samozřejmě bude také na přírodních podmínkách. „Za extrémních podmínek samozřejmě nebudeme ničit hřiště klubům, které nám vyšly vstříc. Za situace, jaká byla o tomto víkendu, využijeme naší umělé trávy. Stejně jsem za to ale moc rád. V Kamenici mají kvalitní hřiště i zázemí na úrovni krajského přeboru. To se s některými týmy, s nimiž přebor hrajeme, vůbec nedá srovnávat,“ usmál se Regásek.