Do svého úplného závěru dospěl jednadvacátý ročník fotbalového krajského přeboru Vysočiny. Před posledním kolem už je jasno o jeho vítězi i sestupujícím. Přesto je ještě stále o co hrát.

S velkým předstihem si triumf v soutěži, naprosto zasloužený, zajistili fotbalisté Pelhřimova. Ti tak budou po šestileté přestávce od srpna opět působit v moravskoslezské divizi.

Za určitých okolností je však může doplnit také druhý celek tabulky. A na něm jsou s jednobodovým náskokem před Slavojem Polná a nováčkem z Kamenice nad Lipou fotbalisté Chotěboře.

Ty ale v sobotu od 15.30 čeká nesmírně obtížný úkol. Představí se totiž právě na stadionu novopečeného krajského přeborníka. „Ze tří celků, které se o druhé místo perou, máme určitě nejtěžšího protivníka. To je fakt,“ neskrýval kouč Chotěboře Martin Jakeš.

Přesto by chtěl vítězi tohoto ročníku elitní krajské fotbalové soutěže postupové oslavy lehce pokazit. „Osobně mám takové zápasy rád. Buď se semkneme a ukážeme, že jsme se někam posunuli, nebo to nevyjde, což pro nás ale bude jakýsi obrázek toho, jak bychom měli s týmem pracovat dál,“ nastínil dvě možné varianty.

Případným postupem ale hráči klubu z Havlíčkobrodska svázaní nejsou. „V zimě jsme si dali ambiciózní metu v podobě druhého místa. To je určitý tlak na hráče, ale ne kvůli postupu,“ potvrdil Jakeš.

Relativně nejschůdnějšího soupeře má Polná. Zatímco Kamenice hraje v sobotu dopoledne v Ledči nad Sázavou, Slavoj doma od 16.30 přivítá nevyzpytatelnou rezervu Velkého Meziříčí.

To ostatně potvrdil i kormidelník Polné. „Na podzim jsme ve Velkém Meziříčí prohráli, takže víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Věřím ale, že zápas zvládneme a současně Pelhřimov neprohraje s Chotěboří,“ komentoval Lukáš Adamec.

Minimálně na rok poslední utkání v krajském přeboru odehrají fotbalisté Náměště nad Oslavou. Ti v neděli v derby třebíčského okresu přivítají Okříšky.

Ve stejný čas, tedy od 16.30, se bude hrát také v Dukovanech. Jistojistě předposlední celek tabulky už tou dobou bude vědět, jak na tom je. Pokud divizní Bystřice nezvítězí v rozlučce ve Žďáře, zamíří Dukovany zpět do I. A třídy.

KRAJSKÝ PŘEBOR - 26. KOLO
SOBOTA: Ledeč nad Sázavou – Kamenice nad Lipou (10.00), Nová Ves – Sapeli Polná (10.30), Pelhřimov – Chotěboř (15.30), Slavoj Polná – Velké Meziříčí B, Žirovnice – Rapotice (oba 16.30).
NEDĚLE: Dukovany – Nové Město B, Náměšť nad Oslavou-Vícenice – Okříšky (oba 16.30).


Načítám tabulku ...