Faktem je, že se Světlou to na vítězství dlouho nevypadalo. Hosté na hřišti pod Křemešníkem potvrzovali roli favorita, dvacet minut před koncem vedli 2:0. To už byli domácí po rošádě na brankářském postu. „Oba naši brankáři jsou zranění, proto chytal Tomáš Faltýnek. Jenže jsme prohrávali, takže jsme to o přestávce změnili. Chytat šel Miloš Čech a Tomáš se přesunul do útoku,“ vysvětluje kouč.

Změna se mu povedla. Tomáš Faltýnek dvěma trefami srovnal skóre, rozhodl osm minut před koncem nejlepší hráč na hřišti David Brtnický. „Byl to především jeho zápas. Nejenže vstřelil vítězný gól, ale byl na něj faul, po kterém dostal jeden ze soupeřů červenou kartu. Naše početní převaha se projevila právě v závěru,“ myslí si Dušan Chalupa.

Každopádně Nový Rychnov pod jeho trenérským vedením nepřestává udivovat. Loni měl po podzimu jen pět bodů, letos atakuje opačný pól tabulky. Po devíti kolech je druhý, navíc má stejně bodů jako vedoucí Kamenice. Začíná hrát o postup? „Kdepak, my jsme nohama pevně na zemi. Neříkám, že nás netěší, když jsme v tabulce nahoře. Pokud ale srovnám kvalitu kádru Kamenice a její zázemí, tak je někde jinde,“ porovnává.

Cíle Nového Rychnova jsou skromnější. „Už to není jen záchrana, jak jsme říkali před sezonou. Skvělé by bylo skončil kolem pátého místa,“ navyšuje nároky.


Načítám tabulku …