Jak jste byl spokojen s letní přípravou svého mužstva?
Mohu s klidným svědomím říci, že k ní hráči přistoupili dobře. Musím to zaklepat, ale neměli jsme prakticky žádné absence a vyhýbala se nám také zranění.

Na poslední chvíli se vám podařilo kádr doplnit o zajímavá jména?
Šli jsem do přípravy s vědomím toho, že budeme muset mužstvo doplnit, což se podařilo. Skončil útočník Dočekal, proto jsme museli někoho získat do útoku. To samé platilo o středu zálohy k Lukášovi Michalovi.

Proč přišlo posílení až těsně před začátkem sezony?
Poměrně dlouho jsme čekali, jak se dá dohromady kádr v Blansku, odkud jsme měli příslib, že by k nám mohl někdo dorazit. Pak se ještě naskytla možnost získat Filipa Holmana ze Zbrojovky, proto jsme po něm rádi sáhli.

Fotbalisté Vrchoviny (v zelených dresech) doma v sobotu nestačili na ambiciózní Vyškov. Foto: Petr Skryja
Hořká premiéra. V úvodním kole doma fotbalisté Nového Města podlehli Vyškovu

Široký kádr se bude hodit, čeká vás náročný podzim…
To je pravda, protože s předehrávkou prvního jarního kola nás na podzim v MSFL čeká osmnáct utkání, k tomu přičtěte ještě dva pohárové zápasy. To je velké penzum, mohou přijít zranění. Je potřeba mít široký kádr, i kvůli konkurenci. Kluci, kteří přišli, jsou hráči pro základní sestavy. Máme tu sice osvědčenou kostru, ale noví hráči najdou své uplatnění.

Opět jste dal šanci některým mladým odchovancům. Jak se v přípravě ukázali?
Máme to už vyzkoušené z minulosti. Takto dříve začínal třeba Petr Duda, ještě v dorostu pak začal třetí ligu hrát Pepík Švanda a předtím i gólman Šmída. Osvědčuje se to, je to tudíž správná cesta nyní i pro Tomáše Švandu a Vojtu Veselého.

Dostanou šanci i v ostrých mistrovských zápasech?
Na podzim ještě samozřejmě nezačnou hrát stabilně, ale budou starty sbírat po minutách. V letní přípravě mě však oba dva svými výkony potěšili, naplnili očekávání. Mají správný přístup, doufám, že jim to vydrží.

Zdá se, že mužstvo má svoji tvář i sílu, což se v přípravě prokázalo třeba výhrou nad ambiciózním Blanskem?
Je znát, že mužstvo skládáme citlivě. Když z něj někdo odchází, snažíme se za něj okamžitě získat náhradu. Jinak do něj ale příliš nezasahujeme. Každý má v kabině svoji roli, kluci spolu vychází i lidsky. K této „vztahové“ věci přihlížíme i v případech možného příchodu nových hráčů.

Také v právě začínajícím ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy bude útočník Tomáš Duba (v zeleném dresu) střílet branky za Nové Město na Moravě.
Nyní už se opět soustředím jen na Vrchovinu, potvrdil Duba

S jakými ambicemi a cíli jdete do třetí sezony v MSFL?
Po půlroční pauze je vše méně čitelné, soutěž bude dlouhá, náročná a také vyrovnaná. Asi ještě více než vloni. Budeme chtít navázat na výkony i výsledky z minulé nedohrané sezony, kdy jsme dobře zvládli podzim a začali výborně i jaro. Uzavírali jsme tehdy první polovinu tabulky, což by byl cíl i pro letošek. Rozhodně se nechceme mlátit někde dole. Vyhrávat chceme zejména v domácím prostředí.

Bouřliví fanoušci by asi opět měli být vaším dvanáctým hráčem, že?
Náš stadion je uzavřenější, pro soupeře určitě nepříjemný. S podporou fanoušků v zádech se pak nechá hodně vytěžit. Chceme diváky potěšit, aby měli z našich výkonů i výsledků radost.

Zůstanete i pro letošek u sobotních termínů domácích zápasů?
Ano, doma budeme hrávat v sobotu. Jen proti juniorce Slovácka ve třetím kole jsme chtěli hrát už v pátek, protože ve středu máme zápas v českém poháru. Pro mě nepochopitelně nám ale Slovácko nevyšlo vstříc. Na začátku listopadu budeme hrát jednou v neděli, to však proto, protože nás předtím čeká vložené středeční kolo MSFL.