Nedvědice vstupovala do jarní části soutěže z pozice půlmistra. V zimě se ale v klubu o návratu do 1. A třídy nemluvilo. A přestože vstupuje tým do finiše ročníku z pozice lídra, na rétorice klubu se nic nemění. „Hrajeme stále „jen“ o první místo ve skupině B,“ potvrdil Pavel Vejrosta. „Postup zatím neřešíme. Nechceme tuto debatu nosit do kabiny dříve, než nastane ta správná chvíle. Co bude dále budeme s hráči řešit až za čtrnáct dní po posledním domácím utkání.“

Zbývající zápasy
26. kolo
Rudíkov – Nedvědice
Vladislav – Přibyslavice
14. kolo
Nedvědice – Počítky
Vladislav - Rudíkov
15. kolo
Rad. Svratka – Nedvědice
Jamné – Vladislav

Důvodem pro opatrnost jsou personální problémy týmu. Také před šlágrem s Vladislaví se soupiska složitě plnila. „Situace s počty hráčů není nikde jednoduchá a Nedvědice není výjimkou,“ vysvětluje šéf SK Pernštejn. „Vlivy jako pracovní vytížení mnohých kluků také o víkendu, někdy i mimo region, směnování, k tomu vždy nějaké to zranění, trest za vyloučení atd.,“ vypočítává Vejrosta.

Už po loňském sestupu odešli z klubu nejlepší hráči, zájem budí i letošní úspěšný kádr. „Nepochybujeme o tom, že nám kluky obvolávají a přemlouvají některé okolní kluby. To vše a možná i další jsou okolnosti, kvůli kterým zatím opravdu nevíme, jak to bude dál,“ dodává Vejrosta.

Atraktivní souboj ale Nedvědice zvládla bravurně. Kormidlem vyrovnaného duelu otočila první branka po půlhodině hry. „Byl to šťastný gól Škutchana, jehož tečovaný centr prakticky z brankové čáry zapadl za zadní tyč branky hostů,“ popsal situaci vedoucí týmu.

Osm gólů nastříleli o víkendu fotbalisté Přibyslavic (na archivním snímku ve žlutém). Polovinu z nich zaznamenal Miloslav Bukáček (č. 5).
ANKETA. Kolo kanonýrů. Vyberte z nominovaných ostrostřelců další Hvězdu víkendu

Duel se potom pro domácí zlomil během dvou penaltových situací. Zatímco domácí ji Šikulou proměnili, na začátku druhé půle hosté ne. „Ve zbytku utkání už naši hráči dominovali,“ těšilo Vejrostu.

Tříbodový náskok tři kola před koncem ale ještě ani zdaleka není rozhodující. Zvláště, když Nedvědice má papírově o trošku těžší los než Vladislav, která bude hrát do konce sezóny dvakrát doma, SK Pernštejn jen jednou.

Kdo se bude v polovině června nakonec radovat z konečného triumfu?


Načítám tabulku ...