Podzim se jim vydařil, do jarní části by navíc mohli jít ještě silnější. Řeč je o fotbalistech Kamenice nad Lipou.

Čtvrtý celek podzimní tabulky krajského přeboru Vysočiny by totiž měl mít ve druhé polovině k dispozici nadupanější mančaft. „Čekáme na návrat tří až čtyř dlouhodobých marodů,“ prozradil po podzimu kouč Slovanu Zbyněk Jaroš.

Do zimní přípravy počítá s početným kádrem. „Když přičtu uzdravené hráče a dva dorostence, kterým dáme příležitost, počítám s nějakou dvacítkou fotbalistů,“ potvrdil.

Současně se ale nevyhýbá ani případnému posílení zvenčí. „Na nic netlačíme, šli jsme do sezony s tím, že vsadíme na vlastní kluky. Máme ale vytipované mladé a zajímavé hráče, třeba se někoho podaří dotáhnout,“ přemítal.

Po půlročním seznámení s týmem chce čtyřicetiletý trenér dál pokračovat v jeho přestavbě. „Stále ještě nejsme v organizaci hry tam, kde bychom chtěli být. Je to běh na dlouhou trať, ale už jsme urazili slušný kus cesty,“ pochvaloval si.

Výhodu deseti domácích zápasů z jarních třinácti Jaroš nepřeceňuje. „Velmi lehce se to může otočit proti nám. Je jen na nás, jak se na tuto skutečnost nastavíme,“ zdůraznil.

Odvetné boje v tomto soutěžním ročníku zahájí fotbalisté Kamenice nad Lipou domácím soubojem proti Sapeli Polná v neděli 24. března. O týden později dorazí na Pelhřimovsko Ledeč nad Sázavou, ve třetím jarním kole pak o záchranu bojující Žirovnice.


Načítám tabulku ...