Právě v úrovni soupeřů je největší rozdíl v průběhu přípravy oproti předešlým rokům. „Příprava je podobná jako v předchozích letech. Za soupeře v jejím rámci však letos máme pouze mančaftyz vyšších soutěží, v tom je podstatný rozdíl,“ potvrdil.

A na toto téma dál pokračoval. „Takový zájem o zápas s námi jsem dlouho nezaznamenal. Vedle třetiligového Králova Dvora máme v přípravě za soupeře divizní Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Hlinsko. A to jsme ještě museli odmítnou Vrchovinu, Pelhřimov, Ždírec či Speřice,“ vyjmenovával Jakeš.

Z podzimního úspěšného kádru nikdo neodešel. „Pouze u dvou hochů bude trošku problém s jejich zaměstnáním. Každý druhý víkend totiž mají směnu, takže bude na zápasy asi chybět. Minimálně u jednoho z nich to bude zřejmě vážný problém,“ nastínil.

V prvním přípravném utkání letošní zimy fotbalisté Vrchoviny (na snímku) v derby zdolali Novou Ves 4:1. O týden později pak podlehli béčku Hradce Králové 1:2.
Fotbalisté Vrchoviny zřejmě pro jarní část sezony přijdou o oporu záložní řady

V kolonce příchodů je jen jedno, ale zato poměrně zajímavé jméno. „Útočník či krajní záložník Pavel Klimeš k nám chtěl z divizního Ždírce přijít už delší dobu. Ještě to není dotažené, ale předpokládám, že jeho příchod k nám dopadne. Pavla znám už dobrých patnáct let, protože spolu hrajeme futsal za Boku,“ prozradil na konto dvaatřicetiletého hráče.

V ofenzivě má přitom Chotěboř slušný přetlak. „Ve Ždírci už Pavel neměl motivaci, chtěl něco změnit a u nás by chtěl zakončit kariéru. Ví, jaká konkurence tu je, ale pro nás je to už jen lidsky zajímavý člověk, který zvýší konkurenci a tlak. V hledáčku pak ještě máme krajního beka s divizní zkušeností, ale nevím, zda jeho příchod dopadne,“ prozradil Jakeš.

Fotbalisté Chotěboře už absolvovali dva přípravné duely. V tom prvním podlehli Havlíčkovu Brodu těsně 2:3. „S trenérem Brodu jsme se dohodli, že oba postavíme do zápasu dvě jedenáctky. Navíc my měli za sebou pouze tři tréninky, takže se hodilo, že každý z hráčů odehraje jen jediný poločas. Na to, že šlo o první zápas, byl náš výkon slušný,“ pochvaloval si.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) v sobotu v přípravě zdolali rezervu Chrudimi 3:0, Ždírec nad Doubravou (zelené dresy) porazil FŠ Třebíč 4:1.
Fotbalisté Brodu i Ždírce zvítězili, dalším divizním klubům už se tolik nedařilo

O uplynulém víkendu se Chotěboř představila na půdě třetiligového Králova Dvoru. „Sice jsme prohráli 0:4, ale z našeho výkonu jsem byl mile překvapený. Ačkoliv nám chyběly tři opory, přesto jsme odehráli velmi dobrý první poločas. Po vlastním gólu jsme jej ale paradoxně prohráli,“ popisoval.

Po početném střídání už šel výkon celku z Vysočiny dolů. „Chtěl jsem, aby si zápas všichni užili, proto jsem dal všem hráčům šanci. Sice jsme za soupeřem více zaostávali, ale každý z chlapců se snažil v rámci svých možností soupeři vyrovnat v rychlosti a dynamice,“ sdělil.

V posledním herním testu by se ale Chotěboř ráda utkala se soupeřem podobné úrovně. „Generálku tradičně vyplňujeme modelovým zápasem. Ale dva týdny před sezonou jsme se chtěli utkat s týmem z krajského přeboru či I. A třídy. Bohužel nám domluvený tým zápas odřekl, proto zkoušíme někoho sehnat,“ dodal Jakeš.


Načítám tabulku ...