Fotbal měl šťávu, Žirovnice beton odmítla

Pelhřimovsko – Plácnutí dlaní před zápasem potvrdilo, co se vědělo. Fotbalisty Pelhřimova a Žirovnice momentálně vedou kamarádi Pavel Regásek a Miroslav Zeman, kteří si vzájemně přejí a respektují se. Ne, nic si nedarovali, svým svěřencům naordinovali ofenzivní taktiku a vydělal na tom fanda fotbalu. Byl to krásný a zajímavý boj.

12.9.2018

Pelhřimovský Pavel Benda (vlevo) odehrál skvělý zápas. Byl u všech zásadních momentů ve druhém poločase.Foto: Deník / Kamil Vaněk

Body bral po výsledku 4:0 pelhřimovský favorit, ale tak jednoznačné to nebylo. Minimálně hodinu se jednalo o až nečekaně vyrovnanou bitvu.

„Musím ocenit sympatický výkon soupeře. Nezalezl, hrál s námi otevřený fotbal. V prvním poločase byli hosté agresivnější, pohyblivější, lépe nabuzení na utkání. My jsme si naivně mysleli, že soupeř přijede s poraženeckou náladou,“ vyjádřil Regásek.

„Navzdory porážce u mě převažují pozitivní dojmy. Šedesát minut jsme potvrzovali, že můžeme hrát otevřený fotbal i proti předním týmům soutěže. Pelhřimov se nám povedlo zaskočit,“ těšilo Zemana.

Opticky vzato v prvních pětačtyřiceti minutách působila Žirovnice živějším dojmem. Přesto šel Pelhřimov do vedení. Po centru V. Poula usměrnil hlavou míč do sítě Mazanec. „Špatně zareagovali na pohyb hráče ve vápně a zaplatili jsme za to gólem,“ pokrčil rameny kouč Slavoje.

Ani gól domácí nepostavil na nohy, v prvním poločase jejich hra působila mdle, těžkopádně. Pomohla až poločasová přestávka: „Připomenuli jsme si, co chceme hrát. Naše hra konečně dostala ty správné parametry,“ byl spokojený Regásek.

Hosté se ještě zmohli na odpor. V prvních deseti minutách druhé půle neustoupili z agresivního pojetí hry, a i když jejich akce končily na soupeřově vápně, vypadalo to, že se může konat drama. Zápas ale nabral jiný vývoj.

Penalta rozhodla

V 60. minutě Benda využil své rychlosti, obtočil se kolem soupeře a ten ho fauloval. Penalta a jasná. „Byl bych rád, abyste napsal, že všichni tři rozhodčí podali výborný výkon. Penalta byla, o tom nemá smysl diskutovat,“ uznal Zeman a s kritikou mířil do vlastních řad: „Jednalo se o chybu našeho hráče, který šel do souboje v nevýhodném postavení. Tam mělo dojít jen k dostoupení protihráče, abychom ho mohli vytlačit z vápna ven.“

K míči se postavil tradiční exekutor D. Poul, ale do souboje s brankářem se nepustil. Míč posunul před sebe a do sítě ho dokopl Naniaš. „Vyzkoušeli si to v pátek na tréninku. Nevadí mi, když hráči vymýšlejí, přicházejí s něčím novým. Ode mne mají jediné zadání a tím je dát z penalty gól,“ svěřil se Pavel Regásek, ale jedním dechem přiznal, že ho „drzost“ jeho svěřenců přece jen zaskočila: „Připravené to bylo, ale nenapadlo mě, že to zkusí v tomto momentu. Zápas se v tu chvíli nevyvíjel vůbec jednoznačně.“

Pelhřimovu se opravdu povedlo překvapení dokonale, všichni ve vápně i kolem něj zmrzli. Včetně rozhodčích. A je o diskusi, zda bylo vše v daném okamžiku v naprostém pořádku. Zda Naniaš start náběhu pro přihrávku přece jen neulil. „Kvituji odvahu domácích, jak se situací naložili. Přesto si myslím, že se penalta měla opakovat, hráč soupeře tam nebyl v postavení, v jakém měl být,“ domnívá se Miroslav Zeman.

Tak jako tak, rozhodčí gól uznali a zápas v tu chvíli vlastně skončil. Žirovnice na chvíli podlehla bezradnosti a Pelhřimov ji bleskurychle dorazil. Za devět minut to už bylo 4:0. „Ve druhém poločase jsme udělali tři hrubé chyby. To si proti soupeři kvalit Pelhřimova nemůžeme dovolit. Zaplatili jsme za ně. Třetí gól jsme si dali sami, při čtvrtém podběhl míč brankář,“ pozastavil se u zbytku zápasu kouč hostů.

12.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 24 000 Kč Strojírenští technici technologové, normovači Přípravář výroby. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PŘÍPRAVÁŘ VÝROBY, , 1. Odvádět na mezisklad nebo do kooperací hotové výrobky z výroby., 2. Zajistit navezení a evidenci nařezaného materiálu do příslušného regálu (regál určený pro nařezaný materiál)., 3. Příprava nařezaného materiálu do Detail Plus s.r.o., 4. Příprava materiálu pro stroje CNC, 5. Kontrolovat, aby byla na materiálu a obrobených kusech příslušná dokumentace (průvodka s číslem výrobního příkazu a šarže materiálu)., 6. Dbát na udržování pořádku na dílně a jednotlivých pracovištích.. Pracoviště: Detail cz s.r.o., Žižkova, č.p. 771, 394 68 Žirovnice. Informace: , . Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 13 500 Kč Obsluha zařízení na zpracování a povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů Obsluha strojů na zpracování kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Detail partner s. r. o.- pracoviště, Žižkova, č.p. 771, 394 68 Žirovnice. Informace: Valeriy Vornyk, +420 775 998 990. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 28 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: údržba budov, nové elektroinstalace, opravy elektro., , Požadujeme: samostatnost., , Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Nrj servis s.r.o. - pracoviště humpolec, Nádražní, č.p. 101, 396 01 Humpolec. Informace: Monika Miksová, +420 728 813 281. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 15 000 Kč Lektoři dalšího vzdělávání Odborná lektorka / odborný lektor. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: dobrá znalost českého jazyka a matematiky, komunikační a organizační schopnosti, prokazatelné pracovní výsledky, práce v odpoledních hodinách., , Více informací: www.basic.cz, , Životopis a motivační dopis zasílejte na e-mail: pelhrimov@basic.cz. Pracoviště: Studijní centrum basic - vysočina, o.p.s., U Prostředního mlýna, č.p. 128, 393 01 Pelhřimov. Informace: Zdeňka Masopustová, +420 775 040 808.

Už dvakrát zakopli fotbalisté Počátek, ale v Žirově další bodovou ztrátu nedopustili. Body odvezli po výsledku 1:2.

Horní Ves narazila v Hořepníku

Pelhřimovské kuželkářky tvrdě udeřily ve střední části

Na rybník vyplují dračí lodě

Horní Cerekev – Na výjimečnou podívanou se opět připravuje Horní Cerekev. V sobotu 22. září se zde uskuteční další ročník závodů dračích lodí, který se v krátké historii stal unikátním nejen v regionu. Třetího ročníku závodů Půlnoční drak se zúčastní bezmála čtyřicet dvacetičlenných posádek.

Start sezony nenabídl euforii, ale solidní míru naděje

Pelhřimov – Dvě úvodní kapitoly má za sebou II. liga hokejistů. Do značné míry přebudovaný tým Pelhřimova v nich obstál. Navzdory tomu, že měl velmi těžké vylosování.

Národní házenkáři Jiskry našli formu, přehráli i Ostopovice

Humpolec – Stoupání tabulkou pokračuje, národní házenkáři humpolecké Jiskry vyhráli třetí zápas v řadě a ve II. lize už jsou v lepší polovině.