Body bral po výsledku 4:0 pelhřimovský favorit, ale tak jednoznačné to nebylo. Minimálně hodinu se jednalo o až nečekaně vyrovnanou bitvu.

„Musím ocenit sympatický výkon soupeře. Nezalezl, hrál s námi otevřený fotbal. V prvním poločase byli hosté agresivnější, pohyblivější, lépe nabuzení na utkání. My jsme si naivně mysleli, že soupeř přijede s poraženeckou náladou,“ vyjádřil Regásek.

„Navzdory porážce u mě převažují pozitivní dojmy. Šedesát minut jsme potvrzovali, že můžeme hrát otevřený fotbal i proti předním týmům soutěže. Pelhřimov se nám povedlo zaskočit,“ těšilo Zemana.

Opticky vzato v prvních pětačtyřiceti minutách působila Žirovnice živějším dojmem. Přesto šel Pelhřimov do vedení. Po centru V. Poula usměrnil hlavou míč do sítě Mazanec. „Špatně zareagovali na pohyb hráče ve vápně a zaplatili jsme za to gólem,“ pokrčil rameny kouč Slavoje.

Ani gól domácí nepostavil na nohy, v prvním poločase jejich hra působila mdle, těžkopádně. Pomohla až poločasová přestávka: „Připomenuli jsme si, co chceme hrát. Naše hra konečně dostala ty správné parametry,“ byl spokojený Regásek.

Hosté se ještě zmohli na odpor. V prvních deseti minutách druhé půle neustoupili z agresivního pojetí hry, a i když jejich akce končily na soupeřově vápně, vypadalo to, že se může konat drama. Zápas ale nabral jiný vývoj.

Penalta rozhodla

V 60. minutě Benda využil své rychlosti, obtočil se kolem soupeře a ten ho fauloval. Penalta a jasná. „Byl bych rád, abyste napsal, že všichni tři rozhodčí podali výborný výkon. Penalta byla, o tom nemá smysl diskutovat,“ uznal Zeman a s kritikou mířil do vlastních řad: „Jednalo se o chybu našeho hráče, který šel do souboje v nevýhodném postavení. Tam mělo dojít jen k dostoupení protihráče, abychom ho mohli vytlačit z vápna ven.“

K míči se postavil tradiční exekutor D. Poul, ale do souboje s brankářem se nepustil. Míč posunul před sebe a do sítě ho dokopl Naniaš. „Vyzkoušeli si to v pátek na tréninku. Nevadí mi, když hráči vymýšlejí, přicházejí s něčím novým. Ode mne mají jediné zadání a tím je dát z penalty gól,“ svěřil se Pavel Regásek, ale jedním dechem přiznal, že ho „drzost“ jeho svěřenců přece jen zaskočila: „Připravené to bylo, ale nenapadlo mě, že to zkusí v tomto momentu. Zápas se v tu chvíli nevyvíjel vůbec jednoznačně.“

Pelhřimovu se opravdu povedlo překvapení dokonale, všichni ve vápně i kolem něj zmrzli. Včetně rozhodčích. A je o diskusi, zda bylo vše v daném okamžiku v naprostém pořádku. Zda Naniaš start náběhu pro přihrávku přece jen neulil. „Kvituji odvahu domácích, jak se situací naložili. Přesto si myslím, že se penalta měla opakovat, hráč soupeře tam nebyl v postavení, v jakém měl být,“ domnívá se Miroslav Zeman.

Tak jako tak, rozhodčí gól uznali a zápas v tu chvíli vlastně skončil. Žirovnice na chvíli podlehla bezradnosti a Pelhřimov ji bleskurychle dorazil. Za devět minut to už bylo 4:0. „Ve druhém poločase jsme udělali tři hrubé chyby. To si proti soupeři kvalit Pelhřimova nemůžeme dovolit. Zaplatili jsme za ně. Třetí gól jsme si dali sami, při čtvrtém podběhl míč brankář,“ pozastavil se u zbytku zápasu kouč hostů.