„Třebíč mě ničím nepřekvapila, hrála v zataženém bloku. V prvním poločase jsme si nevěděli rady. Nedokázali jsme rychle měnit těžiště hry, proto jsme se nedokázali prosadit,“ znal důvod neúspěšného dobývání trenér domácích Pavel Regásek.

Nůžky rozdílu fotbalové kvality se opravdu rozevíraly hodně pomalu. Domácí toho za půl hodiny mnoho nevymysleli. Výjimkou byl drzý průnik Bendy, který zastavil odkopem na roh stoper Brabenec. Jenže ještě předtím zasáhl nohu protihráče. Jinak přesný rozhodčí Škorpík v tu chvíli chyboval, penaltu nenařídil. „Byla jasná. Dobře, že zápas dopadl, jak dopadl, že to výsledek neovlivnilo. Kontakt s nohou hráče byl i slyšet,“ kroutil hlavou Regásek.

Pelhřimov tedy musel čekat na gól dál a první poločas už dohrál hodně bezradně. Za zmínku z jeho útočné aktivity už stála jen střela D. Poula ve 41. minutě, kterou Duba vytáhl nad břevno.

Slepené góly

Po přestávce začali domácí pozvolna přitápět pod kotly. Třebíč se sice sympaticky snažila o brejky, ale čím dál víc musela i s ofenzivními hráči tlumit útočné choutky Pelhřimovských. „Naším cílem bylo tlačit se více dopředu, chtěli jsme hru zrychlit. Myslím, že se nám to dařilo,“ vysvětloval Regásek.

Po jednom z rohů ještě vytlačil míč směřující do branky tělem Kostelecký, ale po hodině hry to už přišlo. Závar před vápnem ukončila průniková přihrávka na Kordíka, který míč vyvěsil pod břevno. To zápas rozhodlo, následovaly další pelhřimovské údery. Vzápětí se totiž krásně levačkou prosadil Mazač, na 3:0 upravil Mazanec. Ten jen slízl smetanu po voleji D. Poula, který Duba likvidoval s velkými obtížemi vyražením míče před sebe.

„V tu chvíli jsme měli už nad zápasem kontrolu. Získali jsme klid, měli další šance,“ popisoval průběh zápasu Pavel Regásek. Pelhřimov hrál v těch momentech s velkou chutí, další góly doslova visely ve vzduchu. Nejblíže ke skórování měl po rychlé akci Vlk, který obešel brankáře, ale z ostrého úhlu trefil jen břevno.

Čím víc se blížil konec, tím více ale domácí ubírali na tempu. Když slevili i na koncentraci, přišel trest. V 88. minutě se dva bránící hráči nedohodli, Třebíč před šestnáctkou získala míč a vše skončilo faulem na Maletu. Následovala penalta. Holický si sice na míč sáhl, ale Kostelecký se přece jen radoval ze snížení. „Taky jsem hrál fotbal. Vím, jak je to s koncentrací za stavu 3:0. Kluky ale za tohle nepochválím. Penaltě předcházela naše školácká chyba. Stát se tohle za stavu 1:0, mohlo nás to hodně mrzet,“ zlobil se Regásek.