Pokud chtěli hosté pomýšlet na nějaký bodový zisk, museli udeřit v první půli. To si vytvořili dvě gólové šance, za gólmanem Pokorným pak zvonilo břevno. „První poločas byl z naší strany ještě v pořádku. Vzhledem k soupeři jsme nastoupili do zápasu s respektem, drželi stanovenou taktiku, bod by měl svou cenu," uvedl trenér Pelhřimova Richard Zeman.

Nejdůležitější moment přišel hned zkraje druhé půle, to se trefil Sodomka. „Kluci hráli úžasně, góly jsme dávali po pěkných akcích. Dá se říci, že jsme soupeře přehráli,“ neskrýval spokojenost šéf polenské lavičky Jiří Babínek a dodal: „Vstřelili jsme tři branky a měli další čtyři šance. Pelhřimov nastřelil břevno a měl dvě šance po hlavičkách."

Polenští podruhé udeřili v 59. minutě, na 2:0 zvýšil Průcha, který se postaral i o třetí branku. „Soupeři jsme nabídli výhru našimi chybami. Darovali jsme mu první, druhý i třetí gól," vadilo Zemanovi, který měl připomínky i k jinému druhu disciplíny svého týmu: „Chyběli nám klíčoví hráči. Prostě si to nezařídili tak, aby mohli hrát."

Hráči Sapeli pak přestáli i vyloučení stopera Ondřeje Víchy za kritiku rozhodčího. „Myslím, že bylo trochu necitlivé. Ozval se po zákrocích na Sodomku, což je momentálně asi náš nejlepší hráč. Důležité ale je, že jsme zvládli těžký vstup do sezony a jsme stoprocentní," těšilo Babínka.

To Pelhřimov má o čem přemýšlet, největší favorit na postup z prvních dvou zápasů vytěžil pouze bod. „Nezvládli jsme to a musíme se sami podívat pravdě do očí. V dalších kolech musíme zabrat," dodal Zeman.

TJ SAPELI Polná - FK Maraton Pelhřimov 3:0
Poločas: 0:0.
Branky: 47. Sodomka, 59. a 89. Průcha.
Rozhodčí: Kříž - Hanzl, Babák.
Žluté karty: 49. a 75. Vícha, 75. Průcha - 63. Fikar, 85. Točík.
Červená karta: 75. Vícha - nikdo.