Už druhý týden jsou v plném zápřahu zimní přípravy fotbalisté Pelhřimova. Vedoucí celek podzimní tabulky krajského přeboru hodlá na jaře dotáhnout očekávanou jízdu za návratem do moravskoslezské divize. „Absolvovat budeme rovněž kondiční soustředění,“ prozradil trenér FK Maraton Richard Zeman.

Zkušený kormidelník se poprvé se svými ovečkami v novém kalendářním roce sešel v pondělí 16. ledna. „Ještě před společným zahájením ale měli hráči v prvních čtrnácti dnech nového roku absolvovat individuálně šest běžeckých tréninků. Z nich mi pak posílali reporty,“ přiblížil kouč lídra přeboru.

V prvním týdnu přípravy se fotbalisté Pelhřimova připravovali třikrát týdně. V následujících dvou pak ještě přibyla další tréninková jednotka. „Vedle umělé trávy, kde se odehrává jádro přípravy, jsme do ní zapojili také silové tréninky v posilovně,“ sdělil.

Michaela Slavíková se coby předsedkyně Krajského svazu házené na Vysočině stala první ženou v tak vysoké funkci v celém Česku.
Žena na pozici muže? Nic nového, líčí Slavíková. K rozvoji házené má velké plány

Na první únorový víkend pak mají v klubu z města rekordů a kuriozit naplánované kondiční soustředění. Zamíří do Zemanovy oblíbené destinace. „Od pátku do neděle budeme pobývat v Rokytně u Nového Města na Moravě. Rád bych absolvoval kondiční soustředění na běžkách, uvidíme, jaké budou sněhové podmínky,“ usmíval se Zeman.

Připraven je ovšem na všechny varianty. „Pokud sníh nebude, tak bychom holt každý den vyrazili někam na umělou trávu a také vyběhli do terénu. Soustředění pojímáme spíše jako víkendové zpestření, takže nedostatek sněhu nás nemůže nějak rozhodit,“ zdůraznil.

První přípravný duel sehrají fotbalisté FK Maraton již poslední lednovou sobotu. Od 11.00 přivítají na domácí umělé trávě juniorku druholigové Líšně. „Pro nás je to velice vítaná konfrontace s vedoucím celkem jihomoravského krajského přeboru,“ pochvaloval si lodivod Pelhřimova.

Naším cílem je postoupit do play-off. Pak chceme jít co nejvýš, neskrýval nemalé ambice trenér jihlavského klubu malé kopané Ondřej Lapeš (na snímku).
Bylo už potřeba udělat další krok dopředu, prohlásil jihlavský prezident Lapeš

Další zápasy pak přijdou na řadu až po zmiňovaném soustředění. Po soubojích s divizními Humpolcem a Havlíčkovým Brodem turnaj v Kamenici nad Lipou, kde hráči Pelhřimova odehrají hned dva zápasy.

Pak vyzvou juniorku FC Vysočina a generálku obstarají Okříšky, s nimiž se už na jaře nepotkají. „Soupeři jsou kvalitní, protože už se chceme připravovat na vyšší soutěž,“ neskrýval.

Z podzimního úspěšného kádru neskončil nikdo. Naopak vedle přeřazení šikovného středního záložníka Hotovce hlásí návrat dvě dlouhodobě zraněné opory. „Obránce Martin Skořepa chyběl celý podzim. Prakticky to samé platí také pro Jakuba Vlka, který je použitelný v křídelních prostorech. Oba dva beru jako posily,“ potvrdil Zeman.


Načítám tabulku ...