Překvapivou kanonádu spustila v sousedském derby 1. A třídy Mírovka, která vyprovodila Štoky domů s debaklem 5:0. Třikrát síť hostů rozvlnil Jan Marek a určitě ho vůbec netrápilo, že dvakrát se trefil z pokutových kopů.

Druhý celek A skupiny 1. B třídy Telč sehraje na jaře většinu zápasů ve vlastním prostředí. Že to tam nebudou mít soupeři jednoduché poznala hned na úvod béčko Bedřichova. Plnou polovinu ze šesti branech domácích vsítil Jakub Páral.

Ve stejné skupině zazářil dobronínský Lubomír Laňka. Jeho tým prohrával v Kamenici 2:3 ještě čtvrt hodiny před koncem. Poté ale Laňka seřídil mířidla, během jedenácti minut zaznamenal tři přesné zásahy a rozhodl o cenném vítězství na venkovní půdě.

Krajské fotbalové jaro odstartovalo v Havlíčkově Brodu zápasem domácího béčka s Rozsochatcem:

Šlágr B skupiny 1. B třídy mezi Nedvědicemi a Moravskými Budějovicemi měl jednoznačného hrdinu. Domácí Roman Šikula potvrdil svoji pověst kanonýra a třemi góly rozhodl o výhře svého celku 4:1.

Tomáš Čaloud stihl čistý hattrick za dvacet minut. Mezi dvaadvacátou a dvaačtyřicátou minutou duelu s Přibyslavicemi dostal svůj tým do vedení 3:0. A přestože muselo béčko polenského Slavoje o výhru urputně bojovat až do poslední minuty, měl zásadní podíl na výhře svého celku.