První dvě příčky obsadily celky, které o to od samého začátku ročníku usilovaly. Nový Rychnov i Telč jasně vyhlásily pokus o okamžitý návrat do 1. A třídy, ze které vloni na jaře vypadly.

Rychnovští jdou za svým cílem razantně. V první polovině soutěže jen dvakrát ztratili, s hlavami dolů odcházeli jen jednou. Dařilo se jim především venku, kde vyhráli všechny své zápasy.

Což by mohla být velká výhoda pro jaro. Rychnov hraje v Lučici, Telči a Dobroníně. „Když chceme postoupit, měli bychom si s tím poradit,“ má jasno trenér lídra Dušan Chalupa.

Připomeňte si podzimní souboj lídrů skupiny:

Telč měla pomalejší rozjezd, ale nakonec přezimovala v čele kvarteta vyrovnaných pronásledovatelů Nového Rychnova. Do odvet má navíc výhodu. Prvních pět jarních kol odehraje na svém rekonstruovaném hřišti.

Zde po návratu své soupeře výrazně přehrávala. „Máme to dobře rozjeté a můžeme myslet na postup,“ uvědomuje si trenér Ota Procházka.Dobronín, Lučice, Batelov – trio dalších pronásledovatelů o postupových bojích vyloženě nemluví. Z různých důvodů. „My zatím po postupu asi ani netoužíme. Nemáme na to ještě dost široký kádr,“ vysvětluje dobronínský stratég David Horký.

Fotbalisté Batelova (v červeném) jsou se svým podzimním vystoupením spokojeni. Na jaře plánují tým omladit.
V Batelově plánují omlazení kádru. Ale nikomu nedáme nic zadarmo, varuje Kapoun

V Batelově budou omlazovat. „Po podzimu máme dost bodů. Někteří z hráčů A týmu kádr opustí. Máme nadějný dorost, tak těm klukům dáme prostor, ať si víc zahrají,“ plánuje trenér Zdeněk Kapoun.

Otázku kádru řeší i v Lučici, kde také není postup prioritou. „Na to je nás málo,“ přiznal kouč Michal Šťastný.

Fotbalisté Lučice pod vedením střelecky disponovaného kapitána Martina Lančariče deklasovali v posledním odehraném zápase rezervu Světlé nad Sázavou. Archivní foto.
Ambice? Nemám. Po zápase si dám pivo, klobásu, a jsem spokojen směje se Lančarič

Zdánlivě jasná je situace na konci pořadí. Antonínův Důl dosud získal jen čtyři body a ztrácí na ostatní. Mírný optimismus ale nabral v posledních dvou kolech, kdy je získal a přece jen vykřesal naději na případnou záchranu.

Na desáté Habry ztrácí ne nepřekonatelných devět bodů. I proto je nováček z Havlíčkobrodska před jarem na pozoru. „Potřebujeme střílet více branek, které by nám přinesly další body,“ má jasno haberský lodivod Michal Gajdoš.

Komu pro jaro nejvíce věříte? Dejte nám vědět v naší anketě.


Načítám tabulku ...