Oba protivníci začali duel sympaticky útočně, jejich ofenzivní snaha ale zpravidla končila před dobývaným pokutovým územím.

První vážnější akce zápasu ale přinesla gólovou radost. Domácí zakombinovali po pravé straně, centr sice pardubická obrana odvrátila mimo vápno. Tam si míč nechal dvakrát skočit Stanislav Klobása, aby jej pak parádní ranou poslal do šibenice hostující branky - 1:0.

Slovan se Žďárem si to rozdají o Zbrojovku

Vyrovnání viselo na vlásku vzápětí. Jenže domácí nejprve se štěstím přežili velký závar před Vejmolou, stejně jako po následném rohu nebezpečnou hlavičku Petráně těsně vedle. „Byl to typický druholigový zápas, ve kterém jsme si ověřili, co ta soutěž bude obnášet,“ glosoval průběh utkání domácí kouč Martin Svědík. „Narazili jsme na jeden z nejkvalitnějších týmů druhé ligy. Nám scházel důraz v obraně a preciznější práce v presinku, naše aktivita nebyla taková, jakou bychom si přáli,“ uznal Svědík.

Druhý poločas přinesl i přes teplé počasí velmi chladnou podívanou. Ubylo tempo, stejně jako vzruchu před brankami.

Výjimkou byl v 50. pokus hostí pod břevno, který musel tygřím skokem vytěsnit Vejmola. V 66. minutě potom povedená střela Zoubeleho z dálky jen těsně minula tyč pardubické svatyně.

V závěrečné desetiminutovce hosté přece jen zvýšili útočné úsilí, jihlavská branka jim ale byla malá, navíc s jejich stereotypními centry si domácí obránci dokázali vždy poradit. „Domácí chtěli po výhře v Brně získat doma další tři body, v tom jsem jim chtěli zabránit,“ uvedl po utkání pardubický trenér Jaroslav Novotný. „Avšak my jsme z našich šancí nebyli schopni skórovat, Jihlavě se to povedlo. Duel byl vyrovnaný, my se nemáme za co stydět. Vyhrálo spíše šťastnější mužstvo.“

Očekávaný duel tak skončil po jen průměrné podívané těsným vítězstvím Jihlavanů, za kterou byl domácí trenér hodně vděčný: „Jedná se o cenné vítězství v utkání, ve kterém se nám tolik nedařilo, ale přesto jsme tři body urvali. To mě těší.“

JIHLAVA - PARDUBICE 1:0
Gól: 14. Klobása. Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Zoubele, Turyna - Mužík, Čelůstka. Diváci: 1 680. Poločas: 1:0.

Jihlava: Vejmola – Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin - Fulnek, Urblík (74. Machuča), Zoubele – Klobása (84. Turyna), Ji. Klíma (82. Javůrek).

Pardubice: Knobloch – Prosek, Šejvl, Ja. Klíma, Čelůstka – Jeřábek – Mužík, Tischler (61. Kovář), Fousek (84. Kopřiva) – Černý (71. Sokol), Petráň.

Borové a smrkové lesy sahají až na břehy Černého rybníka, který reguluje a zadržuje přítok vody do Smrčenského potoka.