Asistentem hlavního kouče Davida Oulehly už nebude Pavel Mazánek. Ten se rozhodl plně koncentrovat na manažerskou práci v divizním havlíčkobrodském klubu. Jeho místo v realizačním týmu převzal teprve pětadvacetiletý slovenský trenér Kevin Absolon.

FC Vysočina hrozí, že přijde o svého kapitána. Filip Vedral totiž zamířil do Pardubic, kde bude na měsíční zkoušce usilovat o proniknutí do kádru účastníka české nejvyšší soutěže.

Do přípravy se naopak zapojilo několik nových tváří. Ze staršího dorostu FC Vysočina kapitán týmu Jan Haala a gólman Matyáš Trešl, věkem ještě dorostenec a mládežnický reprezentant. Z hostování v klubech MSFL se vrátili gólman Adam Jágrik (Rosice) a středopolař Jan Vítek (Bohunice).

O místo v kádru bude bojovat i nigerijský záložník Khalid Baba Labaran, který v minulém ročníku nastupoval za Polnou. Do finále míří příchod stopera Michala Hoška, jenž byl v minulé sezoně součástí kádru prvoligové Karviné.

Na zkoušce v Jihlavě dále jsou záložník Adam Ritter (Jablonec), stoper David Štetka (Hostouň), francouzský stoper Maximilien Boussou (FC Rodez), nigerijský střední záložník Sadiq Abdulfatai (CS Marítimo) a ghanský křídelní fotbalista Sylvester Siaw (FC Swieqi United).

Už v sobotu 22. června čeká fotbalisty FC Vysočina první přípravný duel, od 11.00 přivítají na stadionu v Jiráskově ulici celek Chrudimi. „Přípravu jsme zahájili v pozitivním duchu, k tomu přispělo velmi dobré naladění hráčů. Noví kluci, kteří se do přípravy zapojili, vypadají fotbalově zajímavě, jsou pracovití a dobří charakterově. Jsme hodně zvědaví, jak si povedou v přípravné zápasové konfrontaci,“ prozradil pro klubový web asistent trenéra Jihlavy Vojtěch Lampíř.

A ještě dodal: „V týmu nyní panuje zdravé konkurence, což se promítá do velmi dobrého tréninkového nasazení. V tréninkovém procesu se soustředíme na obecnou vytrvalost a ladíme technicko-taktické prvky, jako jsou výstavba hry nebo presing.“