Poslední kolo první poloviny letošního ročníku měla o uplynulém víkendu na programu FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA. Fotbalisté FC Vysočina Jihlava zakončili půlsezonu ziskem jednoho bodu za sobotní remízu 1:1 na stadionu ještě na jaře prvoligové Příbrami.

Domácí celek nastoupil do utkání s novým trenérem na lavičce. Po dohodě s vedením klubu u týmu skončil Jozef Valachovič, jehož nahradil příbramský odchovanec a bývalý český reprezentant Tomáš Zápotočný.

A už po deseti minutách mohl zvedat radostí ruce nad hlavu. Pilík poslal z pravé strany nadýchaný centr před branku Jihlavy, kde jej Antwi nechytatelnou hlavičkou poslal do sítě – 1:0.

Ještě hůře mohlo být s jihlavskými fotbalisty o osm minut později. To se ve velké příležitosti zjevil Pilík, ale naštěstí pro hosty zakončení vůbec nezvládl.

Předseda pacovského atletického klubu Pavel Zajíc.
Sezona byla vydařená, ženy splnily tajný sen, pochvaloval si předseda Zajíc

Krátce před uplynutím půlhodiny hry se Jihlavě podařilo zničehonic vyrovnat. Na centrovaný míč z levé strany si totiž z branky popošel gólman domácích, balon ovšem vůbec nezasáhl a na zadní tyči volný Vlček jej hlavou poslal do opuštěné branky – 1:1.

Příbram, která další body potřebovala jako sůl, opět přidala a závěr úvodní pětačtyřicetiminutovky vyzněl v její prospěch. Další branku už ale diváci do konce prvního poločasu neviděli.

Rovněž start do druhého dějství se odehrával spíše pod taktovkou celku ze středu Čech. Už po pár minutách hry jim mohl vedení vrátit střídající Čermák. Ten se dostal do zajímavého zakončení, ale na Vejmolu si nepřišel.

Krátce po uplynutí hodiny hry se domácí hodně zlobili na rozhodčího Ulricha. Pilík poslal do samostatného úniku Antwiho, ten po kontaktu s jedním z vracejících se obránců Jihlavy těsně před velkým vápnem upadl a domácí lavička se vehementně dožadovala odpískání sporného zákroku.

Na časté změny si v průběhu uplynulého půlroku několikrát trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček postěžoval. „Prakticky neustále jsme něco lepili, základní sestava tudíž nebyla příliš ustálená,“ postýskl si.
Měli jsme dost výkyvů, bodů šlo uhrát více, hodnotí podzim kouč Meziříčí Šimáček

Hlavní sudí však zůstal ledově klidný a nechal pokračovat ve hře. Nutno dodat, že útočník domácích se k zemi poroučel hodně ochotně.

Poté obranu hostů znovu pozlobil agilní Pilík, jehož centr opět hledal ve velkém čtverci celku z Vysočiny některého ze spoluhráčů. Těm ale pár centimetrů k zakončení chybělo.

Hráči FC Vysočina především pozorně bránili, ale každou možnost se snažili využít k ohrožení domácí svatyně. V sobotu jim ovšem chyběla větší přesnost.

Další přesné trefy se tak necelých sedm stovek diváků nedočkalo, body se po nerozhodném výsledku 1:1 zřejmě spravedlivě dělily.

Podzimní rozlučkou bude pro fotbalisty FC Vysočina páteční domácí duel 16. kola, v němž se na stadionu v Jiráskově ulici od 18.00 představí celek Ústí nad Labem.

PŘÍBRAM - JIHLAVA 1:1
Góly: 11. Antwi – 27. Vlček. Rozhodčí: Ulrich – Pfeifer, Černoevič. ŽK: 26. Vilotić, 49. Čermák, 67. Januška, 85. Tregler – 85. Lacko. Diváci: 672. Poločas: 1:1. Příbram: Šiman – Halinský (90. Petrák), Sus, Vilotić, Pilík (75. Hájek), Langhamer (65. Vávra), Kvída, Tregler, Antwi (65. Januška), Kingue, Dedič (46. Čermák). Jihlava: Vejmola – Christodoulou, Pojezný, Vlček, Svoboda – Ritter (70. Zoubele), Lacko, Tureček, Selnar (78. Křivánek) – Fila (90. Franěk), Vedral (70. Araujo-Wilson).