Kádr zatím ještě není úplně pohromadě, hráči se postupně vracejí z dovolených. „Dovolené byly, jsou a budou. Jeden, maximálně dva hráči budou na dovolené i v části sezony, nijak jsme je v tomto směru neomezovali. Furt budou hrát za párek a za pivo,“ připomíná trenér klubu TJ Dálnice Speřice Jiří Holenda.

V přípravě má v těchto dnech devatenáct fotbalistů včetně tří brankářů. „Do pole mám v současnosti šestnáct kluků, chtěl bych jich mít osmnáct. Zásadní je, že z kádru, který divizi vykopal, nikdo neodchází, přestože o některé hráč byl zájem značný,“ přibližuje trenér atmosféru v mužstvu. V kádru zůstává i čtyřicetiletý zkušený gólman Josef Moravec. Rezervní klubové béčko bude dál hrát na Pelhřimovsku okresní přebor.

Na druhé straně vedení speřického klubu nepřipravuje ani žádné velké příchody. „Trénuje s námi několik kluků z okolí. S jejich mateřskými kluby jsme domluveni, že je k nám pustí, pokud by se ukázali jako přínos, ale s žádnými posilami se zkušenostmi z vyšších soutěží nepočítáme,“ říká čtyřiačtyřicetiletý Jiří Holenda, který šéfuje speřické lavičce šest let. Konkrétní jména v současné fázi přípravy prozrazovat nechce.

Fotbalisté Rapotic (v zeleném) vyhráli B skupinu 1. A třídy a v příští sezoně si zahrají poprvé v historii krajský přebor.
Fotbal na Třebíčsku vyklidil své pozice. Problém je u mládeže, domnívá se Němec

Se změnami nepočítá TJ Dálnice Speřice ani v realizačním týmu áčka. „Prvním mým asistentem zůstává Martin Pohan, dalším asistentem Miroslav Vlček. Vedoucím mužstva bude nadále Jiří Menšík, případně Radek Čihák a v roli maséra bude pokračovat Bohuslav Červenka,“ vyjmenoval členy realizačního týmu Jiří Holenda.

A ještě jedna věc se navzdory postupu klubu do divize nemění. O fotbalový areál se dál budou starat samotní hráči prvního mužstva nebo zmínění členové realizačního týmu. Žádná funkce placeného správce hřiště ve Speřicích po postupu nevznikla.

Hráči, s nimiž ve Speřicích počítají pro divizi, trénují v současnosti třikrát týdně, přípravné zápasy mužstvo teprve čekají. Už teď o třetí červencové sobotě se řada z nich představí na domácím Bernard Cupu, ne však v klubových barvách, ale v sestavách různých účastníků tradičního turnaje. „První přípravné utkání nás čeká v pátek 22. července v Kutné Hoře. O týden později hrajeme v Humpolci úvodní kolo MOL cupu, toto utkání bereme jako generálku před divizí,“ zmiňuje zápasový program přípravy trenér divizního nováčka.

Pacovský mítink vyšperkuje účast Adama Sebastiana Helceleta.
Vícebojařský mítink v Pacově ozdobí zkušený reprezentant Adam Sebastian Helcelet

O fotbalovost svého mužstva se ani ve vyšší soutěži neobává, počítá s tím, že mužstvo bude muset víc bránit, než jak bylo zvyklé z krajského přeboru. Hráče ale bude muset připravit na situaci, na kterou nebyli v posledních letech zvyklí. „V posledních sezonách jsme nebyli zvyklí prohrávat, to se v divizi změní. Kluky musíme připravit na to, aby se nesesypali, když bude přicházet víc porážek. Musíme počítat s tím, že někdy vyhrajeme, jindy prohrajeme, občas dostaneme i nějaký příděl,“ poukazuje na důležitý prvek přípravy Jiří Holenda.

Z budoucích soupeřů znají Speřičtí většinu týmů z Vysočiny, kluby z jihu Moravy mohli vidět na divizních zápasech v nedalekém Humpolci. „Respekt máme z každého soupeře, ale předem flintu do žita neházíme. Chtěli bychom se vyhnout sestupovým příčkám, ale detailní sportovní cíle nemáme,“ naznačuje Jiří Holenda.

Do divize vstoupí mužstvo od dálnice D1 v neděli 7. srpna na svém hřišti v zápase proti Bystřici nad Pernštejnem. „Se stejným soupeřem jsme začínali, když jsme před lety postoupili do krajského přeboru,“ dodává trenér Speřic Jiří Holenda.