Také závěrečné 30. kolo letošního ročníku moravskoslezské divize D je roztažené do tří dnů. Tentokrát je ovšem o den uspíšené, protože fotbalisté Slavoje Polná a ze soutěží se loučící sestupující Stará Říše si to v okresním derby rozdali už ve čtvrtek.

Překvapení se nekonalo, favorizovaný Slavoj svého soupeře zdolal sice těsně, ale přece výsledkem 2:1. Na domácí půdě se s úspěšným ročníkem rozloučili fotbalisté Havlíčkova Brodu. Jejich atraktivní souboj s vítěznou juniorkou Zbrojovky Brno ale skončil až po vydání tohoto textu.

Nejzajímavější souboje se ale odehrají až v sobotu. Fotbalisté Tasovic, Břeclavi a Pelhřimova si to na dálku rozdají o černého Petra v podobě předposledního místa v tabulce, které může, ale stále také ještě nemusí být sestupové. Jen připomeňme, že celek z Vysočiny má na duo klubů z jižní Moravy jednobodovou ztrátu.

Proč? Situace je totiž zamotaná. Ze tří divizních skupin D, E a F totiž sestupuje pětice mančaftů. Tři poslední a patnáctý Jeseník ve skupině F už mají jistotu pádu do krajského přeboru. Ve skupině E ale mají předposlední Všechovice 28 bodů, v déčku Pelhřimov jen o bod méně. A Všechovice hrají v posledním kole s Novým Jičínem, který také ještě nemá jistou záchranu. Pořádná motanice, že?

V Pelhřimově ale nad ničím příliš nespekulují. „Víme, že záchranu nemáme ve vlastních rukách. V první řadě musíme doma zdolat výbornou a hlavně na jaře rozjetou Velkou Bíteš. To je první zásadní krok. Pak musíme věřit, že jeden z dvojice našich konkurentů v boji o záchranu zaváhá,“ komentoval kouč FK Maraton Richard Zeman.

Ten věří hlavně v pomoc fotbalistů Žďáru nad Sázavou, kteří doma přivítají Tasovice. „To hned ze dvou důvodů. V první řadě má Žďár kvalitní a zkušené mužstvo, které se určitě bude chtít s ročníkem rozloučit vítězně. A navíc budou hrát i za svůj klub, protože pokud se i díky nim my zachráníme, sestoupí z krajského přeboru na Vysočině jen dva kluby místo tří a tím pádem by už mělo jistou záchranu také ohrožené béčko Žďáru v přeboru před svým posledním zápasem,“ připomněl Zeman.

MS DIVIZE D – 30. KOLO
PÁTEK: HAVLÍČKŮV BROD – Zbrojovka Brno B (18.00).
SOBOTA: ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – Lanžhot (14.00), SPEŘICE – Líšeň B (16.00), ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Tasovice, Břeclav – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, PELHŘIMOV – VELKÁ BÍTEŠ (vše 17.00), NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - HUMPOLEC (17.30). Zápas SLAVOJ POLNÁ - STARÁ ŘÍŠE byl předehrán ve čtvrtek.


Načítám tabulku ...