Na podzim rozhodně neuhráli tolik bodů, aby mohli mít divizní fotbalisté TJ Dálnice Speřice klidné jaro. I proto se v klubu poohlížejí po posilách.

Žádná zvučná jména ale nečekejte. „Kluci u nás hrají za pivo a párek, proto těžko seženeme někoho, kdo by prošel třeba dorosteneckou ligou,“ prozradil hned na úvod kouč TJ Dálnice Jiří Holenda.

Tím poodkryl, kde bude celek z Pelhřimovska lovit. „Sháníme hráče na okresní úrovni, od toho se všechno odvíjí. Jsme ale spokojení s tím, že dokážeme zapracovávat do divize kluky, co dosud hráli jen nižší krajské soutěže,“ pochvaloval si.

Generálkou na jarní část druhé ligy bude pro fotbalisty Jihlavy (žluté dresy) souboj s Líšní (v červeném). S ní už mají oba duely ve druhé lize odehrané.
Fotbalisté FC Vysočina znají jízdní řád letošní zimní přípravy, vyzvou i Liberec

Kde nejvíce tlačí čtrnáctý celek podzimní tabulky divizní skupiny D bota? „Oproti loňsku jsme zlepšili střeleckou produktivitu, ale zhoršili hru dozadu,“ všiml si.

A pokračoval: „Měli jsme velký problém s bráněním. Ani jednou jsme nesehráli zápas, abychom vyhráli 1:0, na tom musíme zapracovat. Není to věcí jen gólmana a obrany, musí na tom pracovat celý tým.“

Hledání posil přesto není jednoduché. „Máme rozpracovaných spoustu jmen, ale kluků, kteří by byli ochotní podstoupit tréninkové jednotky a zápasy je málo. Jsou dnes hodně zpohodlnělí, málokomu se chce,“ pozoroval.

Velice náročné jaro čeká v moravskoslezské divizi D na fotbalisty Slavoje Polná (červené dresy) i Pelhřimova (bíločerném), nováčky soutěže.
Nahradí opory? Fotbalisté Polné i Pelhřimova hledají posily na klíčové posty

Jediným cílem v druhé sezoně Speřic ve čtvrté lize bude opět „pouze“ záchrana. „Říká se, že druhá sezona po postupu bývá těžší než ta první, ale já to nepozoruji. Asi jako všichni se potýkáme s tím, abychom měli dostatek kvalitních hráčů. I proto myslíme jen na záchranu divize,“ dodal Holenda.


Načítám tabulku ...