Čtvrtek 20. června v 17.00, místo Olomouc. To je podstatná informace pro desítku fotbalových klubů z Vysočiny, které budou v ročníku 2024/2025 působit v moravskoslezské divizi D. Oproti loňsku jich bude ve čtvrté nejvyšší soutěži o jednoho méně. V tento čas se totiž uskuteční losovací aktiv pro soutěže, které spravuje Řídící komise FAČR pro Moravu. U mužů se jedná o třetí nejvyšší soutěž - Moravskoslezskou fotbalovou ligu, a čtvrtou nejvyšší - moravskoslezskou divizi skupin D, E a F.

O patro níž, do krajského přeboru putovaly dva nejhorší celky tabulky uplynulého ročníku, oba dva byly z Kraje Vysočina. Osud fotbalistů Staré Říše byl známý už dlouho dopředu. Až do posledního kola se ale rval o záchranu nováček z Pelhřimova. Bohužel, marně.

Ve čtvrté lize je nahradí vítěz 22. ročníku krajského přeboru Vysočiny, kterým se stala Fotbalová škola Třebíč. „Tak velké město si minimálně divizi zaslouží. Dobře víme, že nás čeká nesmírně náročná soutěž, proto určitě budeme chtít kádr posílit,“ prozradil trenér Fošky Tomáš Franěk.

Divizní déčko opustila vítězná juniorka Zbrojovky Brno, místo ní se do soutěže zapojí jiné dva jihomoravské celky. „Vítěz jihomoravského krajského přeboru, kterým se stala Kuřim, stejně tak sestupující Bohunice ze třetí ligy,“ prozradil sekretář řídící komise pro Moravu Radek Šindelář.

Ten současně potvrdil, že pro losovací aktiv nemusel řešit jakékoliv problémy. „Všechny kluby, které měly nárok na postup, tohoto práva využili, navíc splňovaly všechny náležitosti s tím spojené," pochvaloval si.

ÚČASTNÍCI MS DIVIZE D - 2024/2025
Sokol Lanžhot
SK Líšeň B
SFK NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ
FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD
FC PBS VELKÁ BÍTEŠ
TATRAN ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU
A.F.C. HUMPOLEC
SLAVOJ POLNÁ
FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
TJ DÁLNICE SPEŘICE
MŠK Břeclav
FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ
Sokol Tasovice
FŠ TŘEBÍČ
SK Kuřim
Tatran Bohunice