Fotbalisté Humpolce přivítali na domácím pažitu o záchranu bojující Starou Říši. Ta šla deset minut před pauzou do vedení po gólu Iermachenka.

Po změně stran šel navíc celek z Pelhřimovska do deseti, když za nemístné řeči viděl během chvíle dvě žluté karty Dalík a po červené musel předčasně pod sprchy. I v oslabení ovšem Humpolec brankou Šmída vyrovnal na konečných 1:1.

Fotbalisté posledního Slavoje Polná doma hostili rozjetou Velkou Bíteš. Ta potvrdila výbornou formu z předchozích týdnů a po brance Novotného si domů odvezla všechny tři body za výhru 1:0.

Sobotní výhra 2:0 v Žirovnici byla pro fotbalisty Speřic (v červeném) už osmou v jarní části. Lídr krajského přeboru ztratil ve druhé polovině letošního ročníku pouze tři body za nečekanou porážku v Chotěboři.
Další výhra. Speřicím zbývá k triumfu v přeboru udělat už jen poslední krůček

Čtyři kola před koncem je tak šance klubu z Jihlavska na záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži už jen v říši teorie. Napomohl tomu také výsledek nedělního utkání v Bystřici nad Pernštejnem.

Její fotbalisté vyzvali předposlední Ždírec nad Doubravou, který k záchraně potřebuje body jako sůl. A v Bystřici k nim nakročil už v první půli, kterou po gólu Vopršala z pokutového kopu vyhrál 1:0. „Příliš se nám ve hře nedařilo, v poli ale bylo utkání vyrovnané,“ prozradil trenér Bystřice Oldřich Veselý.

Brzy po změně stran přidal druhou branku Tatranu Pelikán a v závěrečné desetiminutovce se hostující celek prosadil ještě třikrát – 0:5!

Z debaklu byl lodivod Bystřice pochopitelně rozladěný. „Nemám moc, co bych k utkání řekl. Posledních pětadvacet minut jsme hráli jen v deseti. Zranil se totiž Chudoba a my už měli kompletně vystřídáno. Toho Ždírec využil, když nám v závěru z brejků nasázel tři branky. V každém případě ale platí, že se nám utkání vůbec nepovedlo,“ mračil se Veselý.