Ve své premiérové sezoně v moravskoslezské divizi na něj budou fotbalisté Speřic hodně spoléhat. Útočník Pavel Svoboda byl totiž jejich hlavním střeleckým esem při loňské postupové jízdě v krajském přeboru Vysočiny. „Věřím, že máme na to hrát v klidném středu tabulky,“ sdělil Svoboda na prahu nového soutěžního ročníku.

Třicet branek si přál loni nastřílet Pavel Svoboda. Vyhlášený šutér, který svými zásahy táhl fotbalisty Speřic za historickým postupem do divize, nakonec skončil pouhé dvě trefy před tímto cílem. Přesto o jeho titulu nejlepšího střelce krajského přeboru Vysočiny nebylo pochyb.

Fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) jsou největšími aspiranty na postup do divize, kde by na ně čekalo atraktivní derby s Humpolcem (v pruhovaném).
Rozhodnuto. Moravskoslezská divize se bude od přespříští sezony znovu rozšiřovat

V divizi si také on odbude premiéru, byť má za sebou ve svých třiadvaceti letech už poměrně pestrou minulost. „Od žákovských let jsem až do mých devatenácti kopal v Jihlavě. Následně jsem toho ve Varnsdorfu moc neodehrál, v Novém Městě jsem si připsal dva nebo tři starty ve třetí lize. Pak jsem profi fotbal odepsal a šel jsem do Speřic,“ popisoval křivolaké cesty svého fotbalového osudu Pavel Svoboda.

V divizi přesto nechce hrát druhé housle. „Tak trošku jsem se na to díval a myslím si, že nějakých deset až patnáct gólů by mohlo být reálných. Uvědomuji si, že to není úplně málo, ale pokud budu zdravý, stejně tak i další spoluhráči, věřím si na tuto metu,“ komentoval.

Právě zdravotní stav mu na konci uplynulé sezony překazil cíl v podobě magické třicítky. „Měl jsem vyvrknutý kotník, který mě v závěru ročníku limitoval. Jinak si myslím, že bych se na těch třicet branek dokázal dostat. Ale to se netýká pouze mě, na hřišti je pokaždé jedenáct hráčů a když někdo z nich vypadne, je to pokaždé na naší souhře poznat,“ doplnil rychlonohý útočník Speřic.

V sobotním utkání předkola MOL Cupu mezi fotbalisty domácího FC Žďas Žďár (v bílém) a Velkou Bíteší (v modro-žlutém) padaly branky jen do hostující sítě. Po výhře 3:0 čeká na Žďár v prvním kole FC Vysočina.
OBRAZEM: Fotbalisté Žďáru a Ždírce v poháru nadělovali, Speřice ukázaly sílu

Na nový ročník se těší, ale panuje i zdravá nervozita. „Spousta kluků má poměrně náročné zaměstnání, skloubit to na úrovni divize s trénováním nebude jednoduché. Je to ale historický milník klubu, budeme se chtít ukázat,“ prozradil.

A na jaké umístění si ve Speřicích v divizi troufají. „Podle mého je reálné, pohybovat se uprostřed tabulky. Důležité bude, jak se nám do soutěže podaří vstoupit,“ dodal Svoboda.