„Určitě to ale nebyl jednoduchý zápas, Tasovice si nezasloužily prohrát tak vysoko,“ upozorňuje trenér vítězů Jiří Holenda.

Tasovice se ve stávající sezoně nezvykle trápí, ale ve Speřicích začaly dobře. V 17. minutě se prosadil ostrostřelec Lapeš a Jihomoravané vedli 1:0. Domácí fanoušci si zakřičeli gól až o dvacet minut později, když se kuriózně trefil Pavel Honzárek. „Měli jsme dost štěstí, míč snesl do branky vítr,“ přiznává Holenda.

Nicméně jeho svěřence vyrovnání nakoplo a ve druhé půli začali předvádět lepší fotbal než doposud. „Trochu jsme zrychlili hru a šli si více za výhrou,“ těšilo Holendu.

To se začali prosazovat hráči, od kterých se to čeká více. Po hodině hry zvýšil na 2:1 Soukup a potom už padaly branky po čtvrthodinách. V 75. minutě se připomněl Pech a na konečných 4:1 završil Svoboda.

V patnáctém kole F:NL vyhráli jihlavští fotbalisté (v modrém) na hřišti Viktorie Žižkov 2:0 (1:0).
Vysočina rozebrala žižkovskou hradbu a veze domů tři body. Rozhodl Araujo-Wilson

Speřice se dočkaly nejvyšší výhry v sezoně. „Znovu opakuji, nebylo to lehké. Je ale vidět, proč mají letos Tasovice v tabulce patnáct bodů. Směrem nahoru jsou výborné, ale do obrany byly zranitelné. Více než my, což bylo pro vývoj zápasu i výsledek rozhodující,“ dodal Holenda, jehož svěřencům patří po víkendu dvanáctá pozice.

V dalším záchranářském duelu Pelhřimov remizoval se Starou Říší 1:1. když opět musel před vlastními diváky dotahovat ztrátu. Stejným skóre skončil i duel Vrchovina – Velká Bíteš a oba týmy tak připsaly už pátou remízu. Polenský Slavoj neměl proti lídrovi šanci a se Zbrojovkou B prohrál 1:4.