Vysoce zatím překonávají předsezónní očekávání. Po odehrané třetině podzimní porce zápasů patří fotbalistům Humpolce a Slavoje Polná s deseti body čtvrté, resp. páté místo.

O menší překvapení se jedná u Humpolce. Už jeho spanilá jarní jízda za záchranou ve čtvrté nejvyšší soutěži naznačovala, že loňské podzimní trápení by se nemuselo opakovat.

A stalo se. Nicméně náročný kouč celku z města u dálnice D1 není ani tak úplně spokojený. „Stále mě mrzí porážka v Havlíčkově Brodě. Tam jsme zápas měli zvládnout lépe. Sezona je dlouhá, každý bod se počítá,“ připomněl trenér A.F.C. Roman Veselý.

Fotbalisté Speřic (v červeném) se po odehraných pěti divizních kolech pohybují v úplném spodku tabulky. Aktuálně jsou na předposledním místě.
Velké problémy. Fotbalisté Speřic i Velkého Meziříčí doplácí na spoustu absencí

Se získaným bodem za bezbrankovou remízu v nedělním duelu na půdě Ždírce nad Doubravou ovšem zase tak nespokojený nebyl. „Remíza asi byla spravedlivá. V první půli byl Ždírec lepší, dostal se do několika vyložených příležitostí,“ uznal.

Po změně stran se ovšem role vyměnily. „Ačkoliv jsme hráli po vyloučení Peška jen v deseti, mohli jsme utkání rozhodnout v náš prospěch. Ze zápasu se dalo vytěžit více,“ neskrýval Veselý.

Dosavadní výsledky Polné ovšem rozhodně překvapením jsou. „Jako klíčové vidím dva faktory. Kluci, kteří si prošli těmi divizními útrapami předchozích let, je nechtěli opakovat. K tomu jsme změnili rozestavení, kdy více vycházíme z defenzivy,“ sdělil lodivod Slavoje Lukáš Adamec.

Fotbalová škola Třebíč (v bílých dresech) zatím nenaplňuje roli možného favorita krajského přeboru. Mladý celek zatím sráží nevalná koncovka.
Možný favorit přeboru? Mladé fotbalisty třebíčské Fošky sráží mizerná koncovka

Potvrdilo se to také v nedělním utkání pátého kola, v němž jeho celek vyzval loni tolik úspěšný Žďár nad Sázavou. Ještě před pár týdny by byl favorit tohoto duelu naprosto jasný.

Při pohledu na současnou divizní tabulku ovšem výhra Slavoje 2:0 zřejmě tak překvapivá není. „Opět se nám podařilo naroubovat taktiku na soupeře, abychom byli úspěšní. Prvotním cílem bylo pokrytí útočníka Šerého, což se povedlo. To byl hlavní klíč k úspěchu,“ nastínil kouč Slavoje.

Současně ovšem sympaticky přiznal, že v prvním dějství jeho mužstvo za krajským rivalem zaostávalo. „První půle byla herně na straně Žďáru, to je fakt. Ale po změně stran už byli hosté v křeči, naopak my jsme si šli pro další tři body,“ lebedil si.

Ke třetí výhře v sezoně navíc Polné přispěla čerstvá posila. Nigerijský středopolař Baba Khalid Labaran se hned při své premiéře zapsal mezi střelce, navrch vítěznou brankou. „Přišel k nám z Jihlavy a je to přesně typ, který nám scházel. Středního záložníka jsme dlouho hledali,“ dodal Adamec.


Načítám tabulku ...